Domowe sposoby na twarde masło!

Podziel sięShare on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Sposoby na twarde masło bardzo się przydają, gdy rano się spieszymy, a niestety masło całą noc spędziło w lodówce. Jak sobie z tym szybko poradzić? Poniżej znajdziecie kilka metod na to, by masło szybko zmiękło i dało się idealnie rozsmarować na kanapkach ;)

Metoda 1 – za pomocą obieraczki do warzyw zestrugaj kilka plasterków masła, a one w mig zrobią się miękkie i dadza się idealnie rozsmarować.
Metoda 2 – ceramiczną miseczkę zamocz na 30 sekund we wrzątku, a następnie przykryj nią masło. Teraz będzie idealne do smarowania.

Metoda 3 – jeśli posiadasz mikrofalówkę możesz nastawić ją na niską moc i włożyć do niej masło na kilka sekund.
Metoda 4 – jest nieco zaskakująca ;) ale… zawsze do ‘ocieplenia’ twardego masła można użyć suszarki z ciepłym nadmuchem ;)

 

Więcej porad znajdziesz pod tym tagiem: Porady kuchenne i kulinarne

 

Podziel sięShare on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someone

Spodobał Ci się ten przepis? Bądź na bieżąco!

Jedna odpowiedź na “Domowe sposoby na twarde masło!

  1. Mona says:

    Takich rad potrzebowałam! Zawsze trzymam masło w kostce w lodówce (nie przepadam za margaryną i za „masłem o smaku masła”) i rano zapominam je wyjąć. A potem jest krzyk, że jak to tak, kanapki podziurawione :D Spróbuję jedynki, bo ceramicznej miseczki niestety nie mam.
    A podobno rozmrażanie w mikrofali nie jest dobre, tak słyszałam. Ale dlaczego, to już nie wiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.