Dla dzieci Przekąski Przekąski na imprezę Przekąski na Sylwestra Sylwester - Przepisy na Sylwestra

Biedroneczki na krakersach

Biedroneczki na krakersach – to fajna przekąska na imprezę, zwłaszcza na Kinder Party :) Dzieciaki na pewno będą zadowolone z kolorowych, biedronkowych krakersów, ale myślę, że i dorośli takowymi nie pogardzą :) A robi je się na prawdę szybko i prosto :) Więcej przepisów na imprezowe przekąski znajdziecie tutaj: Przekąski na imprezę – przepisy oraz tutaj: Przekąski na Sylwestra. A dla fanów sałatek polecam dział na sałatki na imprezę, który znajdziecie pod tym linkiem: Sałatki na Sylwestra.


Biedroneczki na krakersach – Składniki:

 • kilka krakersów
 • 2 opakowania serka (śmietankowego i z ziołami lub szczypiorkiem) (np. Almette, NaTurek, Łaciaty itp.)
 • kilka pomidorków koktajlowych
 • kilka czarnych oliwek
 • mały pęczek cienkiego szczypiorku
 • mały pęczek natki pietruszki *do ozdoby
 • sałata karbowana * do ozdoby

Biedroneczki na krakersach

Biedroneczki na krakersach – Wykonanie:

 1. Pomidorki koktajlowe przekroić na pół.
 2. Każdy krakers posmarować serkiem (połowę krakersów posmarować serkiem śmietankowym, a drugą serkiem ziołowym lub ze szczypiorkiem). Na każdym krakersie z serkiem położyć połówkę pomidorka i całą oliwkę (która będzie głową biedroneczki), a w dziurkę od wypestkowania oliwki wcisnąć po 2 małe gałązeczki szczypiorku. Kilka czarnych oliwek posiekać drobno i zrobić z nich kropeczki na skrzydełkach biedronek. Z boku każdej biedronki “wbić” w serek małą gałązkę natki pietruszki.
 3. Tak powstałe biedroneczki poukładać na talerzu z sałatą. Smacznego!

Więcej przepisów na imprezowe przekąski znajdziecie tutaj: Przekąski na imprezę – przepisy oraz tutaj: Przekąski na Sylwestra. A dla fanów sałatek polecam dział na sałatki na imprezę, który znajdziecie pod tym linkiem: Sałatki na Sylwestra.


Biedroneczki na krakersach

Rate this post

0 thoughts on “Biedroneczki na krakersach”

 1. Bardzo fajna i smaczna przekąska, u mnie na imprezie przypadła do gustu gościom. Niestety krakersy szybko się nawilżają przez serek :( trzeba szybko jeść :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here