Cappuccino, ciasto bez pieczenia z herbatnikami
Ciasta bez pieczenia Przepis na ciasto z herbatnikami / krakersami Sylwester - Przepisy na Sylwestra Słodkości Wypieki

Ciasto cappuccino bez pieczenia

Kuchnia : Polska

Ciasto cappuccino bez pieczenia – szybkie, proste, a jakie pyszne! :)


Ciasto cappuccino bez pieczenia – Składniki:

Składniki na krem:

 • 4 łyżki cukru pudru
 • 5 czubatych łyżek cappuccino śmietankowego
 • 250g mascarpone
 • 2 opakowania śmietan-fix
 • 330ml śmietany kremówki 30% lub 36%

Dodatkowo:

 • ok. 170 – 200g herbatników typu Petit Beurre
 • 330ml śmietany kremówki 30% lub 36%
 • 2 łyżki cukru pudru
 • 2 opak. śmietan fix
 • 5 kostek białej czekolady
 • 5 kostek mlecznej czekolady

ciasto cappuccino bez pieczenia ze śmietan-fixem
 


 

Ciasto cappuccino bez pieczenia – Wykonanie:

 1. Śmietanę kremówkę (330ml) ubić na sztywno. Pod koniec ubijania dodać śmietan-fix’y, cukier puder i 5 łyżek cappuccino, wymieszać łyżką. Następnie dodać serek mascarpone i miksować na najniższych obrotach do momentu połączenia składników.
 2. Na dno blaszki (wym. 20cm x 20cm) położyć herbatniki. Wyłożyć połowę kremu, ułożyć kolejną warstwę herbatników, następnie drugą połowę kremu i przykryć ostatnią warstwą herbatników.
 3. Obie czekolady (mleczną i białą) zetrzeć na tarce o dużych oczkach.
 4. Kolejne 330ml śmietany kremówki ubić na sztywno z 2 łyżkami cukru pudru i 2 opakowaniami śmietan fix’u. Wyłożyć na wierzch ciasta i posypać wiórkami czekolady. Chłodzić w lodówce przez kilka godzin (najlepiej całą noc, by herbatniki odpowiednio zmiękły). Smacznego!


 

Polecam również wypróbować inne ciasta bez pieczenia:

Blaszka ciasta cappuccino

4 / 5 ( 1 głosów )

17 thoughts on “Ciasto cappuccino bez pieczenia”

 1. Super, że bez pieczenia. Aktualnie nie mamy piekarnika (już ponad miesiąc) i wciąż czekamy na naprawę, a święta się zbliżają przecież. Zrobię nieklasycznie – czyli sernik :)

  1. A co jest szkodliwego w glukozie i skrobi?? Musiałaby Pani jeść tego duże ilości, by zaburzyć sobie, np. wchłanianie magnezu, żelaza, czy inne skutki uboczne…

 2. a nie mozna by tak z naturalnych składników ?? Przecież w tych fixach i capucino sama chemia jest. Nie zrobię czegoś takiego swojej rodzinie.

  1. Ja pierdziele dosyć ze podadzą przepisy żeby za przeproszeniem osoba którya nic nie potrafi…..bo pewnie wodę na kawę przypali….. to czepia się o fix do śmietanki…. droga Pani a w galaretce nie ma chemi?…..a mięso gdzie Pani kupuje napewno u rzeznika bo nie wierzę że hoduje Pani kurczaki i świniaczki w domu. I co to mięsko od rzeznika nie ma chemi czy wie Pani na czym są hodowane swiniaczki i kurczaczki na samych prowitach.. żeby były grobe i ladne…..i to jest ta chemia … droga Pani jeśli nie wie Pani co to są prowity dla zwierząt proszę sobie wygoglowac a nie pojebane komentarze pisać.

 3. Robię nieco inną wersję z dwóch paczek śnieżki z dodatkiem 2galaretek rozrobionych z o połowę mniejsza ilością wody i do tego capucino :-) pychota

  1. Zależy na co Pani by chciała zamienić. Jakby nie było, to jest on tutaj głównym składnikiem i nadaje sztywność masie kremowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here