Desery Słodkości

Deser czekoladowy – tylko 2 składniki!

Kuchnia : Polska

Deser czekoladowy – tylko 2 składniki! Takie proste, a jakie pyszne! :) Smaka na ten deser narobiła mi ostatnio autorka bloga Kraina Miodem Płynąca :) Jest on tak banalnie prosty, że aż szkoda, że ze względu na dużą ilość kalorii nie można go jeść codziennie ;) Poniżej znajdziecie przepis podstawowy, który możecie wzbogacić o dowolne dodatki – kleks z bitej śmietany, maliny, truskawki, jagody, bakalie itd ;) Poniższe składniki wystarczą na 2 porcje.

Polecam również: Deser bananowy 5 składnikowy


Deser czekoladowy – Składniki:

  • śmietanka kremówka 36% – 250 ml
  • czekolada mleczna – 100 g
  • u mnie dodatkowo: truskawki, płatki migdałów

Deser czekoladowyDeser czekoladowy

Deser czekoladowy – Wykonanie:

  1. Czekoladę połamać na mniejsze kostki, przełożyć do miseczki, dodać 4 łyżeczki śmietanki kremówki i całość rozpuścić w kąpieli wodnej, cały czas mieszając aż do uzyskania jednolitej masy. Nieco ostudzić. 
  2. Do roztopionej czekolady, lekko ostudzonej, ale wciąż płynnej dodać pozostałą resztę kremówki, wymieszać i wstawić do lodówki na ok. 30-40 minut, aż krem odpowiednio się schłodzi.
  3. Wyjąć masę z lodówki, przełożyć do misy miksera i ubić za pomocą końcówki do ubijania. Przełożyć krem do szklaneczek lub pucharków, dowolnie ozdobić (u mnie truskawki i migdały). Smacznego!

Polecam również: Deser bananowy 5 składnikowy


Deser czekoladowy

Deser czekoladowy

Rate this post

3 thoughts on “Deser czekoladowy – tylko 2 składniki!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here