deser jogurtowy z malinami przepis
Desery Słodkości

Deser jogurtowy z malinami

Deser jogurtowy z malinami – to prosty i szybki sposób na małe co nieco do poobiedniej kawy :) Nie wymaga użycia wielu składników oraz nie jest wysokokaloryczny, więc idealny dla osób na diecie.


Deser z malinami

Prosty i szybki deser z malinami – już chyba prostszy być nie może. Kilka podstawowych składników, które dostaniecie w każdym sklepie wystarczy, by stworzyć coś prostego i pysznego do poobiedniej kawy. W dodatku jest to deser o niskim indeksie glikemicznym oraz o niezbyt dużej ilości kalorii, więc idealny dla osób na diecie odchudzającej bądź na diecie cukrzycowej. W sezonie możecie użyć świeżych malin, a po – mogą to być maliny mrożone, które uprzednio należy rozmrozić i odsączyć na sitku. Osobom zaś, które nie są na diecie, a uwielbiają maliny, gorąco polecam przepis na deser Malinowa Chmurka.

deser z malinami

deser jogurtowy z malinami

Deser jogurtowy z malinami – Składniki:

  • 20 g granoli na dno pucharka (najlepiej takiej domowej roboty)
  • kilka łyżek jogurtu naturalnego
  • garść malin
  • świeża mięta do ozdoby

prosty deser

Przepis na deser jogurtowy z malinami:

  1. Przygotować taką wielokrotność składników, ile chcemy przygotować pucharków z deserem.
  2. Na dno każdej szklaneczki wsypać granolę (najlepiej taką samodzielnie przygotowaną w domu lub ewentualnie kupną, ale o dobrym składzie, bez zbędnych cukrów). Następnie dać kilka łyżek jogurtu naturalnego gęstego, a na wierzch wysypać maliny.
  3. Ozdobić deser listkami mięty. Smacznego!

szybki deser

Przepisy z malinami

Maliny są moimi jednymi z ulubionych owoców. Gdy jest tylko na nie sezon, to kupuje je w ilościach hurtowych. Niestety z powodu braku własnego ogródka, zmuszona jestem je kupować, ale mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości będę miała swoje krzaczki z malinami. Teraz zadowalam się jednak malinami od sprawdzonego dostawcy i często tworze desery i ciasta z ich dodatkiem. Wśród moich ulubionych ciast jest oczywiście Malinowa Chmurka, Tort Malinowa Rozkosz oraz ciasto bez pieczenia Malinowa Rozkosz. W upalne dni zaś lubię popijać lemoniadę malinową, a na kolację lub śniadanie często zajadamy sałatkę z malinami, szpinakiem i serem feta. Gorąco zachęcam Was do wypróbowania naszych wszystkich przepisów z malinami.

Rate this post

0 thoughts on “Deser jogurtowy z malinami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here