deser z mango i malibu
Desery Słodkości

Deser z mango i Malibu

Deser z mango i Malibu w wersji nieco fit, bo z dodatkiem ksylitolu :) Oczywiście uważajcie, by nie rzuciły się na niego dzieci, ze względy na zawartość alkoholu w tym deserze.


Deser z mango i Malibu

Serniczek w pucharkach na bazie serka mascarpone oraz mango to pyszna propozycja dla wielbicieli kokosowych smaków. Dzięki dodatkowi ksylitolu jest on nieco mniej kaloryczny. Zamiast mascarpone możecie również użyć sera ricotta. Ten deser z alkoholem w postaci kokosowego likieru możecie również wykonać z użyciem zwykłego cukru – wedle uznania oczywiście.

Deser z mango i Malibu – Składniki:

  • 1 opakowanie serka mascarpone – 250 g
  • 2 łyżki ksylitolu lub erytrolu (ewentualnie w mniej zdrowszej wersji zwykły cukier do smaku)
  • 50 ml Malibu
  • 3 całkiem płaskie łyżeczki żelatyny
  • 10 łyżek gorącej wody
  • 1 dojrzałe mango – ok. 425 g

szybki deser z mango

Przepis na serniczki z mango w pucharkach:

  1. Wszystkie składniki na deser powinny być w temp pokojowej.
  2. Zagotować wodę i odstawić na minutę. Do miseczki wsypać 3 łyżeczki żelatyny,  a następnie dodać 10 łyżek gorącej wody. Wymieszać dokładnie, by nie było grudek. Odstawić do ostudzenia.
  3. Mascarpone wymieszać z ksylitolem (lub zwykłym cukrem) oraz Malibu – najlepiej za pomocą rózgi kuchennej. Kolejno dodać ostudzoną, ale wciąż płynną żelatynę i ponownie wymieszać całość, za pomocą rózgi kuchennej, na jednolitą masę. Przelać masę z mascarpone do 2 pucharków.
  4. Mango obrać, pozbawić pestki, a resztę pokroić w kostkę. Wyłożyć na wierzch serniczków. Schłodzić deser w lodówce przez ok. 1-2 godziny, aż całkowicie stężeje. Wedle uznania deser można przyozdobić zielonymi listkami mięty. Smacznego!

Zachęcam również do zajrzenia po inne nasze przepisy z Malibu, np. drink smerfne Malibu lub drink Ekstravaganza, czy też drink Coco extazy.

deser z mascarpone

Rate this post

1 thought on “Deser z mango i Malibu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here