Dieta South Beach


Czym jest dieta South Beach?

Nazywana jest również czasami dietą Plaż Południa. Została ona wymyślona przez lekarza – amerykańskiego kardiologa, dra Arthura Agatsona. Nie jest to zwykła dieta, czy też kilkutygodniowa głodówka, która pozwala szybko zrzucić kilka kilogramów. Głównym założeniem South Beach nie jest ograniczenie spożywania posiłków, lecz wyelimiowanie ich z diety. Najlepsze efekty osiągnie się, gdy te elementy wykluczy się na stałe, a South Beach stanie się dla nas nie zwykłą dietą, lecz sposobem na życie w chudszej wersji ;-)

 

Przeciwskazania
Osoby z hipoglikemią, chorzy na cukrzycę muszą najpierw skonsultować się z lekarzem, dieta w połączeniu z lekami może spowodować zbyt drastyczny spadek poziomu glukozy, osoby z wysokim poziomem cholesterolu we krwi powinny ograniczyć spożycie jajek i zastąpić je np. rybami i drobiem.

 

Fazy

Dieta ta składa się z 3 faz, gdzie najtrudniejsza i najbardziej restrykcyjna jest faza I, trwająca 2 tygodnie. Największe kłopoty sprawia zazwyczaj konieczność rezygnacji z chleba i ziemniaków oraz wykluczenie nabiału. Nie można także pić napojów zawierających kofeinę (kawy, coca-coli, herbaty).

Spodobał Ci się ten przepis? Bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.