Przepyszne i domowe lody malinowe z całymi owocami
Domowe lody Słodkości

Domowe lody malinowe

Domowe lody malinowe – pyszne i kremowe lody malinowe – z tylko 3 składników. Ich dodatkowym plusem jest to, że można je zrobić bez użycia maszyny do lodów. W sezonie polecam świeże maliny, a poza sezonem można użyć malin mrożonych, które polecam wcześniej lekko rozmrozić przed rozpoczęciem wykonywania syropu malinowego. Jeśli nie chcecie ich przecierać przez sitko, by pozbyć się pestek, to równie dobrze możecie syrop malinowy przecisnąć przez gazę. Domowych lodów malinowych z poniższego przepisu nie musicie również mieszać podczas chłodzenia.

Polecam również moje inne przepisy na chłodne desery: lody bananowe, lody kajmakowe 2-składnikowe oraz lody Kinder Bueno.


Domowe lody malinowe – Składniki:

  • 660 ml śmietanki kremówki 36%
  • 1 szklanka cukru (ok. 220g)
  • 500g świeżych malin (lub mrożonych) + kilka malin do ozdoby

domowe lody malinowe
lody malinowe domowe z dodatkiem całych owoców

Domowe lody malinowe – Wykonanie:

  1. Maliny wrzucić do garnka, dodać cukier. Gotować na bardzo małej mocy palnika do czasu aż cukier się rozpuści, a owoce całkowicie rozpadną (co jakiś czas przemieszać, by cukier się nie przypalił). Odstawić powstały syrop malinowy do ostudzenia, a następnie przetrzeć go łyżką przez drobne sitko (najlepiej metalowe) lub przecisnąć dokładnie przez gazę (u mnie powstało około 400 ml syropu). Następnie wstawić syrop do lodówki i schłodzić go wraz ze śmietanką.
  2. Śmietankę kremówkę ubić na sztywno, na najwyższych obrotach, za pomocą miksera.
  3. Do schłodzonego syropu malinowego dodawać łyżka po łyżce ubitą śmietanę (ok. 4-5 łyżek), cały czas mieszając. Następnie tak przygotowaną mieszankę przelać do pozostałej ubitej śmietany, dodać kilka całych malin i wymieszać (mikserem na niskich obrotach lub po prostu łyżką), tylko do czasu połączenia się składników. Przelać masę do pojemnika i wstawić do zamrażalnika na kilka godzin (najlepiej na całą noc), by lody całkowicie stężały.
  4. Na kilka minut przed podaniem wyciągnąć lody z zamrażalnika, by nieco odtajały i łatwiej się nakładały. Smacznego!

Polecam również moje inne przepisy na chłodne desery: lody bananowe, lody kajmakowe 2-składnikowe oraz lody Kinder Bueno.


Gotowe domowe lody malinowe

2.9 / 5 ( 15 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here