drink z truskawkami
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink American Beauty – drink z truskawkami

Drink American Beauty – to pyszny drink z truskawkami i z syropem truskawkowym. Swój wyjątkowy smak zawdzięcza również połączeniu mango z Ciociosanem Bianco. To idealny drink na babski wieczór, ponieważ jest pyszny i delikatny w smaku.Jeśli chodzi o składniki do drinku American Beauty to 100% sok z mango ciężko jest dostać, a wyciskać samemu nie każdemu się chce ;) Więc w razie co, zamiast soku możecie użyć napoju mango jednej z popularnych firm ;) Z truskawkami i syropem malinowym nie powinno być problemu, bo teraz w sezonie truskawek nie brakuje, a syropy są dostępne cały rok (ewentualnie syrop truskawkowy można zamienić na syrop malinowy lub Grenadinę). Poza sezonem zaś zamiast świeżej truskawki można użyć mrożonej.

American Beauty Cocktail smakuje znakomicie i nie należy do mocnych drinków, więc polecam go szczególnie na babskie spotkania :)

Jeśli szukacie więcej inspiracji w tym truskawkowym klimacie, to na mega upały polecam koniecznie wypróbować Drink Truskawkowe Daiquiri, który smakuje nieco jak sorbet, a dzięki dużej ilości kostek lodu super orzeźwia w upalne dni.
drink american beauty

drink z truskawkami przepis

Drink American Beauty – Składniki:

  • 60 ml wermutu Ciociosan Bianco
  • 120 ml napoju z mango (lub soku tłoczonego, jeśli takowy znajdziecie)
  • 25 ml syropu truskawkowego (ew. malinowego lub Grenadiny)
  • 2-3 kostki lodu
  • 1 duża truskawka lub 2 mniejsze (najlepiej słodkie)

drink z truskawkami na babski wieczór

Przepis na drink American Beauty:

  1. Na dno szklanki wrzucić 2-3 kostki lodu. W shakerze (lub jeśli go nie macie, to w zwykłym słoiku) wymieszać ze sobą wermut Ciociosan Bianco oraz napój z mango, a następnie wylać zawartość shakera na kostki lodu. Ewentualnie alkohol, sok i kostki lodu możecie przemieszać łyżeczką w szklance ;)
  2. Kolejno do szklanki wlać syrop truskawkowy (lub syrop malinowy lub Grenadinę), który opadnie na dno.
  3. Dodać do drinka 1 lub 2 truskawki pokrojone na ćwiartki. Smacznego!

Więcej inspiracji na drinki na babskie wieczory, spotkania ze znajomymi, Sylwestra i inne tego typu imprezy znajdziecie tutaj: Drinki, shoty i inne alkohole


drink z truskawkami i ciociosanem

Rate this post

1 thought on “Drink American Beauty – drink z truskawkami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here