drink American Pie
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink American Pie

American Pie to piękny kolorowy drink, który swoimi barwami nawiązuje do amerykańskiej flagi. Najlepiej jest go podawać w szklance typu hurricane. Dzięki kolorowym warstwom świetnie się prezentuje na każdej imprezie. Gorąco zachęcam Was do wypróbowania drinka American Pie przy najbliższej okazji, czy to na Andrzejki, bądź Sylwestra.

Drink American Pie – Składniki:

  • 60 ml wódki
  • 15 ml likieru blue curacao (nie syropu!)
  • sweet and sour mix (do dopełnienia 1/3 objętości szklanki)
  • Sprite lub 7-up (do dopełnienia 2/3 objętości szklanki)
  • 10 ml grenadiny
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink American Pie:

  1. Przygotować Sweet and sour mix – przepis znajdziecie tutaj: słodko-kwaśny syrop do drinków. Gotowy Sweet and sour mix oczywiście możecie kupić w sklepie, ale jego wykonanie jest tak banalnie proste, że polecam go wykonać samemu w domu.
  2. Na dno wysokiej szklanki, najlepiej typu hurricane wlać granadinę. Następnie umieścić w niej słomkę i sporą ilość kostek lodu. Kolejno wlać do szklanki sweet and sour mix, w takiej ilości, by wypełnić 1/3 objętości szklanki. Następnie wlać wódkę i uzupełnić szklankę do pełna Spritem lub 7up’em. Na koniec wlać likier blue curacao. Smacznego!

Więcej inspiracji na drinki na babski wieczór, Sylwestra, czy też inne imprezy… a także mnóstwo inspiracji na shoty, czy nalewki znajdziecie tutaj: napoje alkoholowe na imprezę i nie tylko


american pie drink wódka

4.6 / 5 ( 5 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here