Drink Blue Dove
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Blue Dove (Niebiańska Chmurka)

Drink Blue Dove –  to delikatny, typowo kobiecy drink z nutką słodyczy dzięki bitej śmietanie i słodkiej lemoniadzie. Jeśli organizujecie babski wieczór lub inne spotkanie w kobiecym gronie, to ten drink na pewno się sprawdzi! Zachwyci nie tylko delikatnym smakiem, ale też pięknym kolorem i nietypową dekoracją w postaci bitej śmietany na wierzchu.Czasami na Drink Blue Dove mówię Drink Niebiańska Chmurka, gdyż dzięki połączeniu wódki z Blue Curacao powstaje piękny błękit przypominający niebo, zaś bita śmietana doskonale imituje chmurkę.

Do tego drinka wykorzystałam syrop barmański Blue Curacao, dzięki czemu jest on delikatny i idealny dla kobiet. Jeśli zaś wolicie mocniejsze alkohole, to spokojnie syrop możecie zastąpić likierem Blue Curacao.

Śmietany z drinkiem się nie miesza, więc w gratisie warto zapodać małą łyżeczkę deserową do wyjedzenia bitej śmietany z wierzchu drinka :)

Drink blue dove z bitą śmietaną

Drink Blue Dove – Składniki:

  • 25 ml  syropu Blue Curacao (opcjonalnie można użyć likieru – wtedy drink będzie nieco mocniejszy)
  • 25 ml wódki
  • 2- 3 kostki lodu
  • 150 ml lemoniady (u mnie z tego przepisu: orzeźwiająca lemoniada domowa)
  • bita śmietana do dekoracji

drink z wódką i blue curacao

Przepis na Drink Blue Dove:

  1. Do szklanki o pojemności ok. 250 ml włożyć kilka kostek lodu (ja z reguły wrzucam 2-3 kostki). Kolejno po kostkach lodu wlać syrop Blue Curacao i wódkę. Całość dopełnić ok. 150 ml lemoniady (polecam zrobić własną, domową lemoniadę z tego przepisu: tradycyjna lemoniada z cytryną).
  2. Wierzch drinka ozdobić bitą śmietaną. Smacznego!

Więcej przepisów na drinki, shoty itd. znajdziecie w zakładce: Napoje alkoholowe – najlepsze przepisy.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here