Drink Coco extazy z Blue curacao
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Coco extazy

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 5 minut | Porcje : 1 drink

Drink Coco extazy – top pyszny drink na bazie wódki i Malibu. Jest mieszanką egzotycznych smaków kokosa, pomarańczy i ananasa. Poza smakiem, zachwyca również swoim pięknym kolorem, który nawet po wymieszaniu nie traci swojego uroku :) Gorąco go polecam na babskie wieczory, ale nie tylko :) Na pewno goście będą zachwyceni takimi drinkami na jakiejkolwiek innej imprezie :)


Jak zrobić drinki w domu bez akcesoriów barmańskich?

Do wykonania drinku Coco extazy można użyć shakera i łyżki barmańskiej, ale jeśli ich nie macie to spokojnie dacie radę zrobić to za pomocą kuchennych akcesoriów dostępnych w każdym domu – czyli za pomocą zwykłej szklanki i dużej łyżki.

Wtedy konkretne składniki zamiast w shakerze mieszamy w zwykłej szklance, a następnie delikatnie przelewamy je do szklanki z drinkiem, uważając, by nie wymieszać warstw (chociaż nie powinno być z tym większego problemu ze względu na różną gęstość poszczególnych składników).

Zamiast łyżki barmańskiej zaś polecam użyć zwykłą, metalową łyżkę kuchenną, po której wypukłej części lejemy ciecze (czyli po tzw. odwróconej łyżce).

Drink Coco extazy – Składniki:

  • 3-4 kostki lodu
  • 30 ml syropu Blue Curacao
  • ok. 125 ml soku ananasowego (opcjonalnie nektar ananasowy)
  • 40 ml likieru Blue Curacao
  • 40 ml wódki
  • 40 ml Malibu

Drink Coco extazy z Malibu

Przepis na drink Coco extazy:

  1. Do wysokiej szklanki wrzucić 3-4 kostki lodu. Na dno wlać ok. 30 ml syropu Blue Curacao. Następnie delikatnie wlać ok. 125 ml soku ananasowego (teoretycznie możecie dać go mnie lub więcej do smaku – wedle Waszego uznania i mocy drinku jaką chcecie osiągnąć), uważając, by nie zmieszał się z syropem. Jeśli nie możecie nigdzie dostać soku ananasowego, to spokojnie możecie użyć nektaru.
  2. W shakerze wymieszać ze sobą likier Blue Curacao, wódkę i Malibu. Jeśli nie macie shakera to możecie te 3 składniki wymieszać ze sobą w zwykłej szklance.
  3. Kolejno, delikatnie, po odwróconej dużej łyżce wlewać zawartość shakera do szklanki z drinkiem. Powinny powstać warstwy tak jak na załączonych w tej notce zdjęciach. Smacznego!

Więcej przepisów na drinki, shoty itd. znajdziecie w zakładce: napoje alkoholowe.

Drink Coco extazy z wódką
Drink Coco extazy

4.8 / 5 ( 5 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here