Drink Cuba libre z colą lub Pepsi

Drink Cuba Libre

Drink Cuba Libre – to  dość klasyczny drink z rumem oraz coca-colą. Jest on bardzo łatwy w wykonaniu i nie wymaga użycia shakera. Zalicza się do jednych z najbardziej popularnych klubowych drinków.Drink Cuba Libre w dosłownym tłumaczeniu z języka hiszpańskiego to po prostu wolna Kuba. Czasami ten drink nazywany jest po prostu rum and coke, czyli rum z colą. Powstał on w około 1900 roku w Hawanie, na Kubie. Jego nazwa jest symboliczna i powstała na część walczącego o niepodległość kraju, podczas wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Jednym z żołnierzy na wojnie był Emilito Bacardi, czyli syn producenta kubańskiego rumu, dlatego stanowi on główny składnik Cuba Libre.

44 lata później, czyli w 1944 roku drink Cuba Libre zyskał ogromną popularność, a to głównie dzięki piosence grupy The Andrews Sisters, która nagrała utwór Rum and Coca-Cola. Teraz drink ten jest jednym z najbardziej znanych koktajli na świecie.

Drink Cuba Libre – Składniki:

  • 50 ml białego rumu
  • 2-3 kostki lodu
  • 120 ml Coca-coli (lub opcjonalnie Pepsi)
  • sok z 1/4 limonki (ok. 10 ml)
  • 1/4 limonki do ozdoby

Przepis na drink Cuba libre:

  1. Do wysokiej szklanki (o pojemności minimum 200 ml) wrzucić 2 lub 3 kostki lodu. Następnie wlać 50 ml białego rumu, sok wyciśnięty z ćwiartki limonki (będzie go około 10 ml), a następnie całość dopełnić Coca colą lub Pepsi (w objętości około 120 ml).
  2. Dodatkowo

Drink Cuba Libre z limonka

Drink Cuba Libre z rumem

Drink Cuba Libre

 

 

 

 

Spodobał Ci się ten przepis? Bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.