Drink Cuba libre z colą lub Pepsi
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery)

Drink Cuba Libre

Czas przygotowania : 2 minuty | Porcje : 1 drink

Drink Cuba Libre – to  dość klasyczny drink z rumem oraz coca-colą. Jest on bardzo łatwy w wykonaniu i nie wymaga użycia shakera. Zalicza się do jednych z najbardziej popularnych klubowych drinków.


Cuba libre – przepis na jedne z najpopularniejszych drinków na imprezę

Drink Cuba Libre w dosłownym tłumaczeniu z języka hiszpańskiego to po prostu wolna Kuba. Czasami ten drink nazywany jest po prostu rum and coke, czyli rum z colą. Powstał on w około 1900 roku w Hawanie, na Kubie. Jego nazwa jest symboliczna i powstała na część walczącego o niepodległość kraju, podczas wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Jednym z żołnierzy na wojnie był Emilito Bacardi, czyli syn producenta kubańskiego rumu, dlatego stanowi on główny składnik Cuba Libre.

44 lata później, czyli w 1944 roku drink Cuba Libre zyskał ogromną popularność, a to głównie dzięki piosence grupy The Andrews Sisters, która nagrała utwór Rum and Coca-Cola. Teraz drink ten jest jednym z najbardziej znanych koktajli na świecie i chyba nie ma osoby, która by o nim nie słyszała. A nawet jeśli nie kojarzy się Wam ta nazwa, to pić rum bądź wódkę z colą, miała okazję chyba większa ilość dorosłych osób ;)

Drink Cuba Libre – Składniki:

  • 50 ml białego rumu
  • 2-3 kostki lodu
  • 120 ml Coca-coli (lub opcjonalnie Pepsi)
  • sok z 1/4 limonki (ok. 10 ml)
  • 1/4 limonki do ozdoby

Przepis na drink Cuba libre:

  1. Do wysokiej szklanki (o pojemności minimum 200 ml) wrzucić 2 lub 3 kostki lodu. Następnie wlać 50 ml białego rumu, sok wyciśnięty z ćwiartki limonki (będzie go około 10 ml), a następnie całość dopełnić Coca colą lub Pepsi (w objętości około 120 ml). Tradycyjnie do tego drinka oczywiście dodaje się Coca-colę, a ja osobiście częściej wolę go serwować z Pepsi, gdyż bardziej odpowiada mi jej słodki smak.
  2. Dodatkowo można ozdobić szklankę cząstką limonki, wbijając ją na brzeg szklanki lub po prostu wrzucając do drinka, by swobodnie pływała. Smacznego!

Więcej inspiracji na drinki imprezowe, a także shoty, czy nalewki znajdziecie tutaj: napoje alkoholowe na imprezę

Drink Cuba Libre z limonka

Drink Cuba Libre z rumem

Drink Cuba Libre

 

 

 

 

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here