drink extravaganza przepis
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Ekstravaganza

Drink Ekstravaganza – pyszny i kolorowy drink na imprezę, który zachwyci nie jedno oko i podniebienie. Wypróbujcie koniecznie na weekendową imprezę, urodziny, imieniny, czy Sylwestra. Jest to też fajny pomysł na drinka na babski wieczór.

Drink Ekstravaganza – prosty drink na imprezę

Drink Ekstravaganza – to piękny kolorowy drink, który nie tylko pysznie smakuje, ale także świetnie się prezentuje dzięki kolorowym warstwom utworzonym dzięki różnej gęstości syropów i alkoholi do niego wykorzystanych. Swoim wyglądem przypomina nieco drink Six Cycle oraz słynny drink Żar tropików, który jednak jest przygotowywany na bazie rumu, a nie wódki, a także w swoim składzie nie zawiera Malibu, a więc jest ciut prostszy (w sensie ilości kupowania składników) w wykonaniu.

Drink Ekstravaganza – Składniki:

  • 25 ml grenadiny
  • 180 ml soku pomarańczowego
  • 20 ml Malibu
  • 20 ml wódki
  • 20 ml likieru Blue Curacao (nie syropu!)
  • 6-8 kostek lodu (tyle, by wypełniały dużą szklankę prawie w połowie)

Jak zrobić drink Ekstravaganza?

Jeśli macie shaker i łyżkę barmańską – to super! Możecie je wykorzystać w poniższym przepisie. Jednak jeśli nie posiadacie profesjonalnego sprzętu barmańskiego, to zamiast shakera można użyć zwykłego słoika z nakrętką, a zamiast łyżki barmańskiej zwykłą, dużą łyżkę stołową.

Drink Ekstravaganza

Przepis na drink Ekstravaganza:

  1. Do wysokiej szklanki wrzucić kostki lodu, w takiej ilości, by wypełniały około połowę jej objętości – u mnie było to 6 średnich kostek lodu. Na dno wlać syrop Grenadine. Kolejno, delikatnie po kostkach lodu wlać sok pomarańczowy.
  2. W shakerze lub w słoiku wymieszać ze sobą 3 alkohole (wódkę, Malibu oraz likier Blue Curacao). Ważne jest, by użyć likieru, a nie syropu Blue Curacao, gdyż ich gęstość jest inna  i warstwy drinku takie jak na zdjęciach wtedy nie wyjdą. Wymieszane alkohole wlać ostrożnie do szklanki po odwróconej łyżce (takiej zwykłej, kuchennej lub jeśli macie, to możecie użyć łyżki barmańskiej). W ten oto sposób powstanie piękny drink czerwono-pomarańczowo-zielono-niebieski :) Smacznego!

Zobacz również nasze inne inspiracje na drinki imprezowe:

drink na imprezę

4.8 / 5 ( 36 głosów )

1 thought on “Drink Ekstravaganza”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here