Drink Grape Wild Aperol
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Grape Wild Aperol

Kuchnia : Polska, Włoska | Czas przygotowania : 3 minuty | Porcje : 1 drink

Drink Grape Wild Aperol – drinka na imprezę możemy przygotować tak naprawdę z tego, co mamy akurat pod ręką. Warto wspomnieć, że idealnie sprawdza się połączenie dwóch rodzajów alkoholu, co nadaje drinkowi ciekawego i niepowtarzalnego smaku. Drink Grape Wild Aperol jest właśnie połączeniem Aperolu (jak sama nazwa wskazuje) oraz wódki. Ma on trochę więcej procent, ale nie jest to ani trochę wyczuwalne.

Drink Grape Wild Aperol

To orzeźwiający drink na bazie wódki i Aperolu. Za sprawą połączenia tych dwóch alkoholi jest on trochę mocny, ale muszę przyznać, że jest to prawie nieodczuwalne. Natomiast dzięki dodaniu wody gazowanej i soku grejpfrutowego drink jest idealnie orzeźwiający i lekko gorzkawy. Do przygotowania tego drinka przyda się shaker, jednak jeżeli nie jesteście w jego posiadaniu to wystarczy, że wszystkie składniki przelejecie do szklanki, a najlepiej to do słoika z nakrętką i dokładnie wymieszacie.

Składniki:

  • 40 ml wódki
  • 40 ml Aperolu
  • około 80 ml wody gazowanej
  • około 100-150 ml soku grejpfrutowego
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink Grape Wild Aperol:

  1. Do shakera (lub słoika z nakrętką) wlać kolejno wódkę, Aperol, wodę gazowaną i sok grejpfrutowy. Shaker zamknąć i energicznie wstrząsnąć.
  2. Do szklanki, w której będziemy przygotowywać drinka wrzucić kilka kostek lodu i przelać wymieszaną zawartość shakera. Całość dokładnie wymieszać łyżką lub słomką. W razie potrzeby można dopełnić wodą gazowaną lub sokiem grejpfrutowym. Smacznego!

Jeśli szukacie więcej inspiracji na drinki, również z dodatkiem wody gazowanej, to gorąco polecam najpopularniejszy drink na świecie, czyli Mojito. To napój alkoholowy na bazie rumu z dodatkiem z limonek. Pyszny jest także drink Vodka Sunrise, który idealnie sprawdzi się na babski wieczór. A jeśli chodzi o imprezowe przekąski, to gorąco zachęcam do zajrzenia do zakładki tutaj: przekąski na imprezę. Każdy na pewno znajdzie tam coś dla siebie, co robi się dość szybko, a gościom przypadnie do gustu. Zapraszam serdecznie! :)


Drink Grape Wild Aperol przepis

5 / 5 ( 3 głosów )

1 thought on “Drink Grape Wild Aperol”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here