Drink High Noon
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink High Noon

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 3 minuty | Porcje : 1 drink

Drink High Noon to kolejny pomysł na pyszny, ale zarazem orzeźwiający napój alkoholowy. Muszę przyznać, że ja lubię pić takie drinki zwłaszcza podczas letnich spotkań przy grillu ze znajomymi czy rodziną. Jest on idealnie orzeźwiający, a takie smaki lubię najbardziej! Gorąco was zachęcam do wypróbowania poniższego przepisu. Drink High Noon sprawdzi się na każdą okazję!


Drink High Noon przepis

Drink ten to połączenie dwóch rodzajów alkoholi. Wbrew pozorom smak procentów jest w nim praktycznie niewyczuwalny. Dlatego jest on naprawdę pyszny! Aby przygotować ten drink użyłam shakera. Jednak jeżeli go nie posiadacie to możecie użyć zakręcanego słoiczka. Ewentualnie wszystkie składniki można od razu przelać do szklanki i dokładnie wymieszać łyżką albo słomką.

Składniki:

  • 30 ml jasnego rumu
  • 20 ml Aperolu lub Bitterolu
  • około 150 ml soku pomarańczowego (w zależności od wielkości szklanki)
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink High Noon:

  1. Do shakera wlać kolejno jasny rum, Aperol (lub Bitterol) i sok pomarańczowy. Shaker zamknąć i energicznie wstrząsnąć. Jeżeli nie posiadacie shakera to możecie go zastąpić zakręcanym słoiczkiem. Możecie również wszystkie składniki przelać do szklanki i wymieszać przy pomocy łyżki lub słomki.
  2. Do szklanki, w której będziemy przygotowywać drinka wrzucić kilka kostek lodu i przelać całą zawartość shakera. Ewentualnie można dolać trochę soku pomarańczowego i dokładnie wymieszać łyżką.

Więcej inspiracji na drinki znajdziecie w zakładce: alkohole. Są tam zarówno drinki, shoty, jak i różne pomysły na nalewki i likiery. Jeśli szukacie alkoholowych inspiracji na imprezę, to tam na pewno znajdziecie coś dla siebie. Mój Mąż spośród naszych blogowych wpisów drinkowych poleca Mohito, a ja jestem fanką Vodka sunrise, który również jest drinkiem na bazie soku pomarańczowego.


Drink High Noon przepis

4.5 / 5 ( 10 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here