Drink Malinowy Collins
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Malinowy Collins

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 5 minut | Porcje : 1 drink

Co powiecie na Drink Malinowy Collins? Jak sama nazwa wskazuje, jest to lekko słodki, a zarazem orzeźwiający drink z malinami. Sprawdzi się on na różnego rodzaju imprezach czy spotkaniach przy grillu ze znajomymi bądź rodziną.

Drink Malinowy Collins przepis

To kolejna wersja napojów alkoholowych z owocami. Ja w poniższym przepisie użyłam malin, ale nie ma przeciwwskazań aby zastąpić je na przykład truskawkami, borówkami czy jagodami. Do przygotowania drinka będziecie potrzebować shakera oraz tłuczka barmańskiego. Jednak jeżeli ich nie posiadacie to możecie użyć zakręcanego słoiczka i moździerza. Efekt będzie identyczny. Dodam jeszcze, że syrop cukrowy możecie zrobić samodzielnie w domu, co jest dużym ułatwieniem! Przepis na niego oczywiście znajdziecie na moim blogu kulinarnym.

Składniki:

  • 7 świeżych malin
  • 40 ml wódki
  • 20 ml syropu cukrowego
  • 20 ml soku z cytryny lub limonki
  • woda gazowana do dopełnienia drinka
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink Malinowy Collins:

  1. Maliny opłukać pod bieżącą wodą, osuszyć na sitku. Kolejno wrzucić do shakera. Dodać syrop cukrowy, najlepiej z domowego przepisu. Z cytryny lub limonki wycisnąć sok i odmierzyć 20 ml, przelać do pozostałych składników. Całość ugnieść tłuczkiem barmańskim lub moździerzem. Jeśli nie posiadacie shakera to możecie użyć zakręcanego słoiczka. Kolejno dolać wódkę. Shaker zamknąć i energicznie wstrząsnąć.
  2. Do szklanki, w której będziemy przygotowywać drinka wrzucić kilka kostek lodu. Następnie przelać całą zawartość shakera. Całość dopełnić wodą gazowaną. Drink przed podaniem wymieszać, aby smaki się połączyły. Smacznego!

Jeśli szukacie więcej inspiracji na pięknie prezentujące się i smaczne napoje alkoholowe, to polecam zajrzeć do mojej zakładki: Drinki i shoty na imprezę. Szczególnie polecam Mojito oraz Vodka Sunrise. To nasze 2 ulubione drinki. A jeśli chodzi o shoty, to polecam jeden z najpopularniejszych czyli shot blue Kamikaze.

Drink Malinowy Collins
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here