drink Mohito przepis
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Mohito (Mojito)

Drink Mohito (Mojito) – jest to jeden z najpopularniejszych barowych i klubowych drinków, ale można go też łatwo zrobić w domu. Jego wymowa ostatnio narobiła szumu ;) Poprawnie powinno sie wymawiać ‘mohito’, chociaż niektórzy żartobliwię mówią “modżajto” :)

Mojito

Mohito jest to pyszny, limonkowy koktajl alkoholowy pochodzący z Kuby. Jego głównymi składnikami jest biały rum, brązowy cukier (lub syrop cukrowy), limonka i mięta, które nadają mu orzeźwiający słodko-kwaśny smak.


Mojito ma też liczne odmiany. Dodaje się do niego różnego rodzaju owoce lub też tworzy wersje bezalkoholowe, w których rum zastępuje się napojem gazowanym.

Drink Mohito – Składniki:

 • 1 limonka, najlepiej dojrzała (w oryginale pół limonki)
 • 2 łyżeczki cukru brązowego lub 20 ml syropu cukrowego
 • mięta – 4 gałązki z listkami (jeśli sklepowa w doniczce, bo jest mniej aromatyczna) lub 6-8 listków ogrodowej mięty
 • 40 ml białego rumu
 • kruszony lód z około 4-5 kostek lodu
 • woda gazowana – ok. 100 ml (w oryginale 40 ml) –  unikać wody mineralnej o wyraźnym aromacie

Dodatkowe akcesoria:

 • muddler do rozgniatania limonek (lub zwykły tłuczek do mięsa)
 • kruszarka do lodu (lub zwykły tłuczek do mięsa)
drink Mohito z rumem


Przepis na drink Mohito (Mojito):

 1. Z limonki odkroić końcówki oraz wykrawać środek (te białe błonki). Następnie pokroić owoc na ćwiartki. Wrzucić do wysokiej szklanki i ugnieść za pomocą muddlera (lub za pomocą końcówki drewnianej części tłuczka do mięsa), żeby limonki puściły sok. Zasypać 2 łyżeczkami cukru (najlepiej by był to cukier brązowy, ale można też użyć z braku laku zwykłego, białego cukru).
 2. Kolejno dodać miętę, którą wcześniej należy ścisnąć w dłoniach, by wydobyć z niej więcej aromatu. Jeśli używacie mięty sklepowej, a nie ogrodowej, to najlepiej zamiast samych listków dać gałązki z liśćmi.
 3. Pokruszyć lód np. w blenderze lub roztłuc go tłuczkiem do mięsa.
 4. Dodać do drinka kruszony lód oraz rum. Wymieszać i dopełnić wodą gazowaną (ja daję więcej niż w oryginale, bo wolę delikatniejsze drinki). Szklankę można ozdobić cząstkami limonki i listkami mięty. Smacznego!
drink mojito
Mohito drink z limonką i rumem
4.8 / 5 ( 53 głosów )

2 thoughts on “Drink Mohito (Mojito)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here