Drink Peach Daiquiri
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Peach Daiquiri

Drink Peach Daiquiri – też tak jak ja lubicie drinki z owocami? Moim zdaniem są one najlepsze, ponieważ owoce nadają im niepowtarzalnego smaku! Dzisiaj klasyczny Drink Daiquiri wzbogaciłam o jeden składnik, a mianowicie o brzoskwinie. Zdarzyło mi się już również robić Drink Strawberry Daiquiri. Muszę przyznać, że w każdej kombinacji smakuje wyśmienicie!

Drink Peach Daiquiri przepis

To napój, który możemy przygotować o każdej porze roku. Można bowiem do niego wykorzystać świeże brzoskwinie lub plasterki brzoskwiń z puszki. Ja wypróbowałam tę pierwszą wersję i wyszła przepyszna! Chociaż jestem pewna, że w okresie zimowym na pewno przygotuję tego drinka z brzoskwiniami z puszki. Do przygotowania tego napoju nie użyłam żadnych akcesoriów barmańskich, wykorzystałam jedynie blender do zmiksowania brzoskwini.

Składniki:

  • 1 brzoskwinia (można użyć kilku plasterków brzoskwini z puszki + dolać soku z puszki)
  • 40 ml jasnego rumu
  • 40 ml syropu z marakui (lub soku z brzoskwiń z puszki)
  • 20 ml soku z cytryny
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink Peach Daiquiri:

  1. Brzoskwinię obrać, pokroić na mniejsze kawałki i wrzucić do blendera. Dodać jasny rum. Z cytryny wycisnąć sok i odmierzyć około 20 ml, przelać do reszty składników. Blender szczelnie zamknąć i zmiksować do połączenia składników.
  2. Do szklanki, w której będziemy przygotowywać drinka wrzucić kilka kostek lodu i przelać całą zawartość blendera. Smacznego!

Jeśli szukacie więcej inspiracji na imprezowe alkohole, to polecam zajrzeć do zakładki: drinki i shoty. Polecam szczególnie drink Mojito oraz shot wściekły pies. To jedne z najbardziej znanych napojów alkoholowych na imprezę.

Drink Peach Daiquiri przepis
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here