drink power mojito
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Power Mojito

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 3 minuty | Porcje : 1 drink

Co powiecie na drink Power Mojito? Drinki to nieodłączny element każdej imprezy. Za sprawą połączenia odpowiedniego alkoholu i soków bądź napojów możemy uzyskać naprawdę przepysznego drinka. Power Mojito jest jednym z nich. Na pewno zrobię go jeszcze nieraz!


Power Mojito przepis

To nieco zmieniona wersja tradycyjnego Mojito. Różni się ona jednym składnikiem. Bowiem do klasycznego Mohito używamy wody gazowanej (lub sprite’a, jak kto woli), natomiast do Power Mojito dodajemy napój energetyzujący. Dzięki temu ma on ciekawy smak i jest trochę pobudzający. Biały rum możecie zastąpić wódką, jednak pamiętajcie że to właśnie rum jest podstawowym składnikiem prawdziwego mohito. Jeśli nie posiadacie muddlera to możecie użyć moździerzu.

Składniki:

  • 40 ml białego rumu
  • 2 łyżeczki cukru trzcinowego
  • 1/2 limonki
  • kilka listków świeżej mięty
  • około 200 ml napoju energetyzującego (do uzupełnienia drinka)
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink Power Mojito:

  1. Limonkę umyć, pokroić na ćwiartki, przełożyć do szklanki, w której będziemy przygotowywać drinka. Dodać cukier trzcinowy. Listki świeżej mięty umyć, osuszyć i przełożyć do szklanki. Całość rozgnieść muddlerem. Ewentualnie jeśli nie macie tego przyrządu to możecie te składniki włożyć do moździerza i ugnieść je przy jego pomocy.
  2. Do szklanki wsypać kilka kostek lodu, wlać rum (lub wódkę, jeśli wolicie) i całość dopełnić napojem energetyzującym. Wymieszać, aby alkohol połączył się z energetykiem.

Jeśli szykujecie imprezę ze znajomymi lub rodziną, a chcecie ich zaskoczyć niebanalnymi drinkami, to koniecznie zajrzyjcie do mojej zakładki na blogu: drinki na imprezę. Znajdziecie tam mnóstwo inspiracji na imprezowe alkohole na bazie rumu, wódki, tequili i wiele innych.


drink power mojito przepis

5 / 5 ( 1 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here