Drink Sloneczne Orzezwienie
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Słoneczne Orzeźwienie

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 3 minuty | Porcje : 1 drink

Drink Słoneczne Orzeźwienie – super wakacyjny drink. W okresie letnim każdy z nas szuka jakiegoś sposobu na ochłodę. Zazwyczaj sięgamy wtedy po różnego rodzaju napoje orzeźwiające. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się różnego rodzaju drinki przygotowywane oczywiście z kostkami lodu. Takim drinkiem jest Słoneczne Orzeźwienie, którego najczęściej podaję podczas grilla ze znajomymi czy rodziną. Bardzo lubię jego smak, ponieważ nie jest on zbyt ani za mało słodki. Po prostu jest idealny!

Drink Słoneczne Orzeźwienie przepis

Jest to drink na bazie jasnego rumu oraz likieru kokosowego Malibu, który bardzo lubię. Jak sama nazwa wskazuje, jest idealnym sposobem na orzeźwienie w okresie lata. Drink Słoneczne Orzeźwienie ma lekko słodki posmak kokosa, ale nie jest on zbyt mocno wyczuwalny, dzięki temu drink nie jest zbyt słodki. Idealnie trafia w moje kubki smakowe.

Składniki:

  • 40 ml białego rumu (można zastąpić go wódką)
  • 30 ml likieru kokosowego Malibu
  • 100 ml soku pomarańczowego
  • 70 ml soku grejpfrutowego
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink Słoneczne Orzeźwienie:

  1. Do shakera przelać kolejno jasny rum, likier kokosowy Malibu, sok pomarańczowy oraz sok grepfrutowy. Shaker zamknąć i energicznie wstrząsnąć.
  2. Do szklanki, w której będziemy przygotowywać drinka wrzucić kilka kostek lodu i przelać całą zawartość shakera. Dokładnie wymieszać łyżeczką lub słomką w celu połączenia smaków.
  3. Jeżeli nie posiadacie shakera to można wszystkie składniki wlać do szklanki wypełnionej kostkami lodu i dokładnie wymieszać łyżeczką.

Polecam także wypróbować drink Mojito z limonką i miętą. To również super orzeźwiający drink, idealny na upalne dni.


Drink Sloneczne Orzezwienie przepis

5 / 5 ( 2 głosów )

2 thoughts on “Drink Słoneczne Orzeźwienie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here