drink tropical bay
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Tropical Bay

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 3 minuty | Porcje : 1 drink

Drink Tropical Bay to pyszny i kolorowy napój na bazie alkoholu. Swoimi pięknymi i przyciągającymi wzrok warstwami na pewno każdemu przypomina wakacje. Jest on orzeźwiający, a zarazem lekko słodki. Co więcej, do przygotowania drinka Tropical Bay nie potrzebujecie wyszukanych składników, więc gorąco zachęcam do wypróbowania poniższego przepisu!


Drink Tropical Bay przepis

Kolorowe, warstwowe drinki przyciągają wzrok każdego z nas. Ładnie wyglądają i są naprawdę pyszne. Wbrew pozorom, ich przygotowanie w domu wcale nie jest skomplikowane. Drink Tropical Bay to kolejna moja propozycja na warstwowy drink.

Składniki:

  • 20 ml syropu grenadina
  • około 100 ml soku pomarańczowego (w zależności od wielkości szklanki)
  • około 100 ml soku ananasowego (w zależności od wielkości szklanki)
  • 30 ml likieru kokosowego Malibu
  • 40 ml jasnego rumu
  • 20 ml likieru Blue Curacao
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink Tropical Bay:

  1. Do szklanki, w której będziemy przygotowywać drinka wrzucić kilka kostek lodu. Następnie na samo dno wlać syrop grenadina (możecie go zastąpić syropem o smaku malinowym). Kolejno ostrożnie po odwróconej stronie łyżki wlewać sok pomarańczowy, a później sok ananasowy.
  2. Do shakera wlać kolejno likier Blue Curacao, jasny rum i likier kokosowy Malibu. Shaker zamknąć i energicznie wstrząsnąć. Jeżeli nie posiadacie shakera to wszystkie alkohole możecie przelać do słoiczka, zakręcić go i wstrząsnąć.
  3. Do szklanki powoli wlewać po odwróconej stronie łyżki zawartość shakera. W ten sposób utworzą się ładne warstwy napoju. Przed podaniem drinka dokładnie wymieszać, aby smaki się połączyły. Smacznego!

Polecam wypróbować także przepis na drink Mojito. To ulubiony drink mojego Męża. A w sezonie warta wypróbowania jest nalewka truskawkowa. Gorąco polecam :)

drink tropical bay przepis
4.7 / 5 ( 31 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here