drink truskawkowa rozkosz
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Truskawkowa Rozkosz

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 3 minuty | Porcje : 1 drink

Drink Truskawkowa Rozkosz – pyszny drink na bazie truskawek i jasnego rumu. Jest on lekko słodki, ale zarazem orzeźwiający. Sprawdzi się on na wszelkiego rodzaju imprezach, a także spotkaniach ze znajomymi.


Drink Truskawkowa Rozkosz

Drinki na bazie owoców są zdecydowanie najlepsze! Idealnym przykładem na to jest właśnie ten drink, który jak sama nazwa wskazuje, jest przygotowywany z rozgniecionych truskawek. Oczywiście, jeżeli macie ochotę to możecie użyć innych owoców, na przykład jagód czy borówek. Jestem pewna, że w każdej wersji ten drink będzie smakował wyśmienicie! Jego przygotowanie jest niezwykle proste. Do przygotowania Drinka Truskawkowa Rozkosz nie potrzebujecie wyszukanych przyrządów barmańskich, bowiem zamiast shakera możecie wszystkie składniki pomieszać w szklance.

Składniki:

  • 40 ml białego rumu
  • 1 limonka lub 1 cytryna
  • 15-20 ml syropu cukrowego
  • 5 większych truskawek
  • kilka kostek lodu
  • Sprite

Przepis na syrop cukrowy znajdziecie tutaj: domowy syrop cukrowy.

drink truskawkowa rozkosz przepis

Przepis na Drink Truskawkowa Rozkosz:

  1. Truskawki umyć, osuszyć, obrać z szypułek. Przełożyć do miseczki i dokładnie rozgnieść widelcem.
  2. Do shakera przełożyć rozgniecione truskawki, dodać syrop cukrowy i jasny rum. Z limonki lub cytryny wycisnąć sok, przelać do shakera. Następnie shaker zamknąć i energicznie wstrząsnąć.
  3. Do szklanki wrzucić kilka kostek lodu, przelać zawartość shakera i dopełnić sprite’m. Całość wymieszać dokładnie dla połączenia smaków.
  4. Jeżeli nie posiadacie shakera to wszystkie składniki możecie od razu przelać do szklanki i dokładnie wymieszać łyżką lub słomką. Smacznego!


drink z truskawkami

5 / 5 ( 6 głosów )

1 thought on “Drink Truskawkowa Rozkosz”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here