Drink Truskawkowe Daiquiri
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Truskawkowe Daiquiri (Frozen Strawberry Daiquiri)

Drink Truskawkowe Daiquiri (Frozen Strawberry Daiquiri) to drink z truskawek, który jest prawdziwym HITem na lato. Jest bardzo zimny dzięki dużej zawartości kostek lodu, a dzięki temu mega orzeźwiający! Do tego przepyszny smak dojrzałych truskawek sprawia, że nie czuć w nim dość mocno alkoholu, więc całkiem przyjemnie się go pije. Uważajcie tylko, żeby nie wypić za dużo! ;)


Drink z truskawkami – jak zrobić?

Truskawkowe Daiquiri to drink z truskawkami na bazie białego rumu. Do tego pyszny mus ze słodkich truskawek oraz syrop truskawkowy (lub ewentualnie grenadina) i otrzymujemy pyszny słodki drink. Poza tym duża ilość kostek lodu sprawia, że swoim smakiem nieco przypomina owocowy sorbet i smakuje prawie jak deser! Ten drink z truskawkami to idealna propozycja na letnie upały, więc koniecznie go wypróbujcie w najbliższych dniach. Poza sezonem truskawkowym można użyć do jego wykonania mrożonych truskawek  i wtedy ilość kostek lodu można nieco zmniejszyć, pozostawiając część truskawek nierozmrożoną.

Do truskawkowego Daiquiri najlepiej zaopatrzyć się w blender z ostrzami do kruszenia lodu lub wcześniej pokruszyć lód, umieszczając go w foliowym woreczku i rozdrabniając np. tłuczkiem do mięsa na mniejsze kawałki.

Drink Truskawkowe Daiquiri – Składniki:

  • 1 czubata szklanka truskawek – ok. 170 g (najlepiej dojrzałych, słodkich)
  • ok. 10-12 kostek lodu
  • 25 ml syropu truskawkowego lub grenadiny
  • 50 ml białego rumu

drink truskawkowy

drink z truskawkami przepis

Przepis na drink z truskawkami ala Daiquiri:

  1. Najlepiej użyć blendera z ostrzami do kruszenia lodu, ponieważ zwykłe ostrza mogą się stępić podczas rozdrabniania kostek lodu.
  2. Truskawki umyć, osuszyć, oderwać szypułki. Wrzucić owoce do blendera i zmiksować na jednolity mus.
  3. Kolejno do musu owocowego wrzucić sporą ilość kostek lodu (u mnie było to aż 12 kostek), syrop truskawkowy (lub grenadinę) oraz biały rum i miksować całość do czasu aż lód będzie odpowiednio skruszony – ten drink z truskawkami będzie nieco przypominać swoją konsystencją sorbet.
  4. Gotowy drink przelać do szklanki, dodać słomkę i gotowe! Smacznego!

Więcej inspiracji na napoje alkoholowe znajdziecie tutaj: drinki przepisy.

drink z truskawkami i rumem

Drink z truskawkami

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here