Drink William's Rainbow
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink William’s Rainbow

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 3 minuty | Porcje : 1 drink

Drink William’s Rainbow to pomysł na trójwarstwowego drinka. Bardzo lubię tego typu napoje, ponieważ ładnie wyglądają i zawsze robią wrażenie na gościach. Warto dodać, że po wymieszaniu smakują naprawdę super!


Aby przygotować Drink William’s Rainbow nie potrzebujecie wyszukanych składników z górnej półki. Ja użyłam w poniższym przepisie syropu grenadina, jednak jeżeli będziecie mieli trudności z jego dostępnością w sklepach to możecie go zastąpić syropem malinowym. Efekt będzie bardzo podobny. Do zrobienia tego drinka nie musicie kupować specjalnych akcesoriów barmańskich. Ja zamiast łyżki barmańskiej użyłam zwykłej łyżeczki.

Składniki:

  • 40 ml wódki
  • 15 ml likieru Blue Curacao
  • 15 ml syropu grenadina (można go zastąpić syropem malinowym)
  • około 150 ml Sprite (w zależności od wielkości szklanki)
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink William’s Rainbow:

  1. Do szklanki, w której będziemy przygotowywać drinka wrzucić kilka kostek lodu. Wlać wódkę i Sprite tak, aby zajmowały 3/4 szklanki. Następnie ostrożnie po spodniej części łyżki wlewać likier Blue Curacao. Kolejno tym samym sposobem wlać syrop grenadina (lub syrop malinowy). W ten sposób utworzą się trzy warstwy: niebieska, bordowa i przezroczysta. W razie potrzeby można dolać trochę Sprite, jednak należy robić to powoli, aby nie popsuć warstw drinka. Przed podaniem całość wymieszać łyżeczką lub słomką, aby smaki się połączyły. Smacznego!

Polecam również zajrzeć tutaj: drinki i shoty na imprezę. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, poczynając od delikatnych drinków, a na mocniejszych kończąc.

Drink William's Rainbow przepis

4.9 / 5 ( 10 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here