wódka sour
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Wódka Sour

Drink Wódka Sour – znacie? Orzeźwiające, a zarazem lekko słodkie drinki idealnie sprawdzają się podczas imprez na świeżym powietrzu w okresie wakacyjnym. Drink Wódka Sour właśnie taki jest. Chociaż muszę przyznać, że ja przygotowuję go niemal na każdej imprezie, nieważne czy na domówce czy na grillu. Poniższy drink sprawdzi się dosłownie wszędzie!

Wódka Sour

To zdecydowanie prawdziwa klasyka wśród drinków. Jest on niezwykle prosty w przygotowaniu i składa się tylko z trzech składników + kilku kostek lodu. Ja do jego zrobienia wykorzystałam shaker, jednak jeżeli go nie posiadacie to możecie użyć słoiczka. Drink Wódka Sour jest orzeźwiający za sprawą soku z cytryny, ale równocześnie lekko słodki dzięki syropowi cukrowemu. Poniższy przepis można trochę zmodyfikować, bowiem wódkę możecie zastąpić whisky.

Składniki:

  • 20 ml soku z cytryny
  • 20 ml syropu cukrowego
  • 60 ml wódki
  • kilka kostek lodu

Przepis na Drink Wódka Sour:

  1. Do szklanki, w której będziemy przygotowywać drinka wsypać kilka kostek lodu.
  2. Z cytryny wycisnąć sok i odmierzyć 20 ml. Przelać do shakera i dodać kolejno wódkę oraz syrop cukrowy. Shaker zamknąć i energicznie wstrząsnąć. Jeżeli nie posiadacie shakera to możecie te składniki przelać do słoiczka, zakręcić i wstrząsnąć.
  3. Kolejno zawartość shakera lub słoiczka przelać do szklanki z kostkami lodu. Smacznego!

Jeśli szukacie więcej pomysłów na alkohole, to polecam zajrzeć na mojego bloga kulinarnego do zakładki: napoje alkoholowe. Są tam drinki i shoty na różne okazje, poczynając od lekkich drinków na babskie wieczory, poprzez napoje alkoholowe na Sylwestra i urodziny, a kończąc na mocnych shotach, typowych na mocne męskie głowy, jak np. blue kamikaze.

wódka sour przepis
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here