drink wściekły pies
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Wściekły pies

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 3 minuty | Porcje : 1 drink

Drink Wściekły pies to napój alkoholowy bazujący na popularnym shocie o tej samej nazwie. Jest on intensywny w smaku, więc sprawdzi się idealnie dla wielbicieli mocnych trunków.

Drink Wściekły pies jest banalnie prosty w wykonaniu, więc nikomu nie sprawi trudności. Nie wymaga on nawet użycia specjalnych akcesoriów barmańskich. Wystarczy zwykła łyżka. Polecam także sprawdzić przepis na shota o tejże samej nazwie: Shot Wściekły pies. Sok malinowy w tym przypadku jest wykorzystywany do złagodzenia smaku drinku i wedle uznania można go zastąpić syropem barmańskim Grenadine. Wódka powinna być mocno schłodzona, więc przed podaniem warto ją schować do lodówki, a nawet do zamrażalnika, by szybciej się schłodziła. Poza tym należy pamiętać, by tego drinka wypić na raz i nie mieszać jego składników przed podaniem. Warto też pamiętać, by nie przesadzić z ilością owego napoju alkoholowego, gdyż należy do mocnych trunków :)

Składniki:

  • 60 ml wódki
  • 40 ml soku malinowego lub syropu barmańskiego Grenadine
  • 6-8 kropel Tabasco

Dodatkowo do ozdoby:

  • 3 maliny
  • wykałaczka
  • listki mięty

Przepis na drink Wściekły pies:

  1. Do niedużej szklanki wlać wódkę. Następnie po odwróconej łyżce delikatnie wlewać syrop malinowy. W ten sposób wódka i syrop powinny ułożyć się w 2 warstwy (tak jak na załączonych zdjęciach).
  2. Następnie dodać kilka kropel tabasco (około 6-8 kropel wedle uznania). Na wykałaczkę lub patyczek do szaszłyków nadziać 3 maliny, a następnie położyć patyczek na brzegach szklanki. Ozdobić miętą. Drink gotowy! Smacznego!
drink wściekły pies przepis
5 / 5 ( 1 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here