drink zachód słońca
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Zachód Słońca z lemoniadą i Grenadine

Drink Zachód Słońca to pyszny, delikatny i słodki drink z lemoniadą i syropem  Grenadine. Idealny na spotkanie z przyjaciółkami, czyli tak zwany babski wieczór. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by taki drink przygotować też na inne okazje, np. na Sylwestra, Andrzejki, czy też urodziny.


Delikatny, kobiecy drink

Drink Zachód Słońca – jest dość delikatnym drinkiem, gdyż na około 400 ml płynów zawiera tylko 30 ml alkoholu (w tym przypadku wódki). Z tego względu jest idealny na babskie wieczory, czy też dla osób o słabszych głowach, a mających ochotę na kolorowego drinka. U mnie jest on faworytem na imprezach, gdyż ogólnie nie przepadam za alkoholem, a w tej postaci praktycznie go nie czuć. Polecam go również na upalne dni, zwłaszcza z dodatkiem mocno schłodzonej domowej lemoniady, na którą przepis znajdziecie na naszym blogu kulinarnym.

Drink Zachód Słońca – Składniki: 

  • 30 ml wódki
  • 25 ml syropu Grenadine (lub syropu malinowego)
  • 150 ml lemoniady (najlepiej domowej)
  • 200 ml soku pomarańczowego
  • 1 plasterek cytryny
  • kilka kostek lodu (u mnie 2-3 kostki lodu)

drink zachód słońca z lemoniadą

Przepis na Drink Zachód Słońca z lemoniadą i Grenadine:

  1. Możecie użyć kupnej lemoniady, ale zdecydowanie polecam pokusić się o wykonanie pysznej, domowej lemoniady z tego przepisu: lemoniada cytrynowa.
  2. Do wysokiej szklanki (musi ona być dość duża, by pomieścić przeszło 400 ml tego alkoholowego napoju) wrzucić 2-3 kostki lodu. Następnie wlać na nie wódkę, lemoniadę oraz sok pomarańczowy i wymieszać (można to zrobić za pomocą mieszadełka lub za pomocą zwykłej łyżki kuchennej). Następnie delikatnie wlać syrop Grenadine (lub malinowy) i pozwolić mu powoli opaść na dno, by stworzył piękne warstwy przypominające zachód słońca. Na koniec wrzucić plasterek cytryny przekrojony na dwie polówki. Podawać drinka ze słomką. Smacznego!

Więcej inspiracji na drinki (te słabsze i mocniejsze) na babski wieczór, Sylwestra, czy też inne imprezy… a także mnóstwo inspiracji na shoty, czy nalewki znajdziecie tutaj: napoje alkoholowe na imprezę i nie tylko


drinka zachód słońca przepis

4.6 / 5 ( 14 głosów )

2 thoughts on “Drink Zachód Słońca z lemoniadą i Grenadine”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here