drink żar tropików

Drink Żar tropików


Drink Żar tropików to pyszny, delikatny drink :) Idealny na babski wieczór, ale nie tylko :) Na Sylwestra też się sprawdzi, chociaż do niego jeszcze daleko ;) Jednak jeśli planujecie jakąś imprezę w karnawale, to koniecznie wypróbujcie tego drinka, bo nie tylko pięknie się prezentuje, ale również pysznie smakuje :)

Pamiętajcie tylko, że do wykonania drinka Żar tropików trzeba koniecznie użyć likieru Blue Curacao :)

W innym przypadku wyjdzie Wam Drink Litwa, na który przepis znajdziecie tutaj: Drink Litwa z syropem Blue Curacao.

Inne nazwy drinku Żar Tropiku, to drink Barbados sunrise oraz drink Żar z nieba.

Jest on jednym z najbardziej popularnych drinków, głównie dlatego, że ma niesamowity wygląd :) Dzięki różnej gęstości cieczy użytych do jego wykonania uzyskuje się trójkolorowy drink, który swoim wyglądem przypomina piaszczystą plażę i zachodzące słońce nad lazurowym morzem lub oceanem :) Ciekawy kolorowy drink na bazie rumu na pewno zachwyci wszystkie kobiety! Aczkolwiek Panowie za pewne również nim nie pogardzą :)

Do wykonania drinku Żar tropików można użyć shakera i łyżki barmańskiej, ale jeśli ich nie macie to spokojnie dacie radę zrobić to za pomocą kuchennych akcesoriów dostępnych w każdym domu – czyli za pomocą zwykłej szklanki i dużej łyżki.

Drink Żar tropików – Składniki:

 • 25 ml grenadiny
 • 50 ml rumu
 • 50 ml likieru Blue Curacao (nie może być syrop)
 • ok. 250 ml soku pomarańczowego (w zależności od wielkości szklanki)
 • 4 kostki lodu

drink barbados sunrise

Przepis na drink Żar Tropików:

 1. Na dno wysokiej szklanki wrzucić 4 kostki lodu. Na dno wlać 25 ml grenadiny (ewentualnie można użyć syropu malinowego).
 2. Następnie delikatnie, najlepiej po odwróconej dużej łyżce wlewać ok. 250 ml soku pomarańczowego.
 3. W shakerze (lub jeśli go nie macie, to w zwykłej szklance) wymieszać ze sobą likier Blue Curacao (nie może być to syrop!). Kolejno zawartość shakera przelać też po odwróconej łyżce do szklanki z grenadiną i sokiem pomarańczowym.
 4. W ten sposób powstanie nam trójkolorowy drink, który wyglądem przypomina piaszczystą plażę i zachodzące słońce nad lazurowym morzem. Na pewno zachwyci wszystkie kobiety! :)


drink żar tropików z likierem blue curacao

Spodobał Ci się ten przepis? Bądź na bieżąco!

2 odpowiedzi na “Drink Żar tropików

  • Anonim :

   Jak zamieszasz wygląda jak woda po farbkach plakatowych, wtedy nie chce się pić, bo takie brzydkie xD ale smaczny jest to fakt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.