drink żar tropików
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Drink Żar tropików

Drink Żar tropików to pyszny, delikatny drink :) Idealny na babski wieczór, ale nie tylko :) Na Sylwestra też się sprawdzi, chociaż do niego jeszcze daleko ;) Jednak jeśli planujecie jakąś imprezę w karnawale, to koniecznie wypróbujcie tego drinka, bo nie tylko pięknie się prezentuje, ale również pysznie smakuje :)

Pamiętajcie tylko, że do wykonania drinka Żar tropików trzeba koniecznie użyć likieru Blue Curacao :)

W innym przypadku wyjdzie Wam Drink Litwa, na który przepis znajdziecie tutaj: Drink Litwa z syropem Blue Curacao.

Inne nazwy drinku Żar Tropiku, to drink Barbados sunrise oraz drink Żar z nieba.

Jest on jednym z najbardziej popularnych drinków, głównie dlatego, że ma niesamowity wygląd :) Dzięki różnej gęstości cieczy użytych do jego wykonania uzyskuje się trójkolorowy drink, który swoim wyglądem przypomina piaszczystą plażę i zachodzące słońce nad lazurowym morzem lub oceanem :) Ciekawy kolorowy drink na bazie rumu na pewno zachwyci wszystkie kobiety! Aczkolwiek Panowie za pewne również nim nie pogardzą :)

Do wykonania drinku Żar tropików można użyć shakera i łyżki barmańskiej, ale jeśli ich nie macie to spokojnie dacie radę zrobić to za pomocą kuchennych akcesoriów dostępnych w każdym domu – czyli za pomocą zwykłej szklanki i dużej łyżki.

Drink Żar tropików – Składniki:

 • 25 ml grenadiny
 • 50 ml rumu
 • 50 ml likieru Blue Curacao (nie może być syrop)
 • ok. 250 ml soku pomarańczowego (w zależności od wielkości szklanki)
 • 4 kostki lodu

drink barbados sunrise

Przepis na drink Żar Tropików:

 1. Na dno wysokiej szklanki wrzucić 4 kostki lodu. Na dno wlać 25 ml grenadiny (ewentualnie można użyć syropu malinowego).
 2. Następnie delikatnie, najlepiej po odwróconej dużej łyżce wlewać ok. 250 ml soku pomarańczowego.
 3. W shakerze (lub jeśli go nie macie, to w zwykłej szklance) wymieszać ze sobą rum i likier Blue Curacao (nie może być to syrop!). Kolejno zawartość shakera przelać też po odwróconej łyżce do szklanki z grenadiną i sokiem pomarańczowym.
 4. W ten sposób powstanie nam trójkolorowy drink, który wyglądem przypomina piaszczystą plażę i zachodzące słońce nad lazurowym morzem. Na pewno zachwyci wszystkie kobiety! :)


drink żar tropików z likierem blue curacao

4.8 / 5 ( 6 głosów )

2 thoughts on “Drink Żar tropików”

  1. Jak zamieszasz wygląda jak woda po farbkach plakatowych, wtedy nie chce się pić, bo takie brzydkie xD ale smaczny jest to fakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here