Drinki z wódką przepisy
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Bez kategorii Sylwester - Przepisy na Sylwestra

Drinki z wódką

Drinki z wódką to jedne z najpopularniejszych drinków na całym świecie. Wódka, będąca podstawowym składnikiem tych koktajli, jest alkoholem otrzymywanym z fermentacji ziemniaków, zbóż lub melasy. Wódka jest bardzo uniwersalnym alkoholem, który można łączyć z wieloma innymi składnikami, takimi jak soki owocowe (pomarańczowy, jabłkowy, grejpfrutowy itp), syropy, owoce, zioła i wiele innych. Właśnie dzięki temu, drinki z wódką są tak różnorodne i cieszą się tak dużą popularnością. Dzięki wykorzystaniu składników o różnej gęstości możemy w drinkach z wódką utworzyć kolorowe warstwy, które cieszą oko każdego imprezowicza :-)

Klasycznymi drinkami z wódką są White RussianBlack Russian i Cosmopolitan. White Russian to drink, który powstał w latach 60. XX wieku i stał się bardzo popularny dzięki filmowi “The Big Lebowski”. Składa się on z wódki, kahluy i mleka. Black Russian to drink, który powstał w latach 40. XX wieku i składa się z wódki i kahluy. Cosmopolitan to drink, który powstał w latach 80. XX wieku i stał się bardzo popularny dzięki serialowi “Seks w wielkim mieście”. Składa się on z wódki, soku z żurawiny, likieru triple sec (likier słodko-gorzki o smaku pomarańczowym) i soku z limonki.

Warto również wspomnieć o drinkach z wódką, które powstały w Polsce. Jednym z nich jest Kamikaze, który składa się z wódki, likieru Blue Curacao i soku z limonki. Innym polskim drinkiem z wódką jest Wściekły Pies, który składa się z wódki, soku malinowego i ostrego sosu tabasco.

Jeśli chodzi o drinki z wódką, to warto pamiętać, że ich smak i wygląd zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj wódki, składniki dodatkowe, proporcje składników, sposób podania i wiele innych. Dlatego też, warto eksperymentować i szukać swojego ulubionego drinka z wódką. Każdy drink z wódką warto ozdobić np. plasterkiem limonki, cytryny lub innego cytrusowego owocu, który jest składnikiem w naszym koktajlu.

Poniżej znajdziecie TOP 10 najpopularniejeszych przepisów na drinki z wódką.

5 / 5 ( 14 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here