Przetwory

Dżem z borówek amerykańskich

Dżem z borówek amerykańskich – jest niezwykle smaczny i króluje u nas na równi z dżemem jagodowym. Mogę go jeść na okrągło i nigdy mi się nie znudzi. Gorąco polecam wypróbować go z domowymi goframi i bitą śmietaną. Mówię Wam – rewelacja! Przepis na domowe gofry znajdziecie tutaj: Chrupiące gofry – najlepszy przepis.


Dżem z borówek amerykańskich – Składniki:

  • 1 kg borówek amerykańskich
  • 250 g cukru
  • 2 łyżki soku z cytryny

Dżem z borówek amerykańskich

Dżem z borówek amerykańskich – Wykonanie:

  1. Borówki amerykańskie pozbawić ogonków, umyć, odsączyć na sitku. Przełożyć do miski, zasypać cukrem i delikatnie rozgnieść owoce za pomocą widelca. Odstawić na około godzinę.
  2. Po tym czasie przerzucić owoce do garnuszka, dodać 2 łyżki soku z cytryny, wymieszać. Gotować całość na bardzo małym ogniu przez około 60 minut, co jakiś czas mieszając dżem, by się nie przypalił. Po tym czasie pozostawić dżem do całkowitego ostudzenia. Jeśli po ostudzeniu dżem jest dość gęsty, to wystarczy go podgrzać ponownie (do momentu zawrzenia) i taki gorący porozlewać do słoiczków, wytrzeć brzegi i bardzo mocno zakręcić, postawić do góry dnem i pozostawić w tej pozycji aż do wystudzenia. Dżem ten nie wymaga pasteryzacji.
  3. Jeśli po 60 minutach gotowania i ostudzeniu dżem nie jest dość gęsty, to należy pogotować go przez kolejne 30 minut i dopiero wtedy przelać do słoiczków. Smacznego!

Gorąco polecam wypróbować go z domowymi goframi i bitą śmietaną. Mówię Wam – rewelacja! Przepis na domowe gofry znajdziecie tutaj: Chrupiące gofry – najlepszy przepis.

Dżem z borówek amerykańskich Dżem z borówek amerykańskich

4.3 / 5 ( 136 głosów )

5 thoughts on “Dżem z borówek amerykańskich”

    1. Dokładnie ;) Można nałożyć łyżeczkę na talerzyk i schować do lodówki – jak stężeje odpowiednio, to znaczy, że dżem nie wymaga dalszego gotowania :)

  1. Dżem jest bardzo smaczny, idealnie słodki i bardzo łatwy w przygotowaniu! Zrobiłam na próbę, ale chyba nie dotrwają do zimy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here