miotełki z paluszków
Przekąski Przekąski na imprezę Przekąski na Sylwestra Sylwester - Przepisy na Sylwestra

Imprezowe miotełki z paluszków

Imprezowe miotełki z paluszków – niby nic, bo tylko 3 składniki, ale cieszy oko nie tylko dzieci, ale także i dorosłych. Miotełki z solonymi paluszkami to super szybka przekąska na imprezę, którą polecam Wam wypróbować przy najbliższej okazji. Świetnie się sprawdzi jako przekąska na kinderbalu, czyli np. na urodziny dziecka, ale także jako przekąska na nadchodzące Halloween.


Przekąski na Halloween

Nie każdy lubi to święto – my również go nie celebrujemy, ale takie przekąski jak ta poniżej to super pomysł nie tylko na Halloween, ale także na inne imprezowe okazje. Można je podawać samodzielnie lub w towarzystwie ulubionych sosów, np. czosnkowego lub tysiąca wysp. Jeśli chodzi o przekąski na Halloween lub innego typu imprezy, to również super pomysłem są efektownie wyglądające papryki a’la dynie na Halloween – czyli pomarańczowa papryka nadziana ulubioną sałatką.

Imprezowe miotełki z paluszków – Składniki:

  • kilka sztuk solonych paluszków
  • kilka plasterków żółtego sera (u mnie Gouda)
  • kilka łodyżek cienkiego szczypiorku (ważne, żeby był to cienki szczypiorek, a nie gruby, dzięki czemu łatwiej się będzie go wiązało)

miotełki z paluszków i sera

Imprezowe miotełki z paluszków

  1. Przygotować tyle samo sztuk solonych paluszków, plasterków sera oraz łodyżek cienkiego szczypiorku.
  2. Plasterki żółtego sera pokroić wzdłuż dłuższego boku na paseczki (tak do wysokości środka plasterka), by stworzyć coś na wzór włosia miotły.
  3. Następnie każdy solony paluszek owinąć serem i związać za pomocą łodyżki szczypiorku.
  4. Ułożyć na talerzu imprezowe miotełki z paluszków solonych i podawać samodzielnie lub z ulubionymi sosami. Świetnie się sprawdzą nie tylko jako przekąski na imprezę dla dzieci, ale także i dorosłych.

Przekąski na imprezę

Jeśli szukacie więcej imprezowych przekąsek, to gorąco polecam te szybkie i proste, które pozwalają zaoszczędzić czas tuż przed domową imprezą. Na tę okazję najlepiej sprawdzą się przekąski z ciasta francuskiego oraz przekąski z tortilli. Spośród nich polecamy szczególnie przez Was uwielbiane ślimaczki z ciasta francuskiego oraz roladki z tortilli z szynką. Koniecznie również zajrzycie po nasze sałatkowe hity w dziale: sałatki na imprezę.

przekąski na Halloween

5 / 5 ( 2 głosów )

3 thoughts on “Imprezowe miotełki z paluszków”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here