Płacz przy cebuli? Jak sobie z nim radzić?
Porady kulinarne i ciekawostki

Jak pokroić cebulę bez płakania?

Jak pokroić cebulę bez płakania? Takie pytanie sobie zadawałam, gdy jako nastolatka pracowałam we wakacje na kuchni w jednej z restauracji. Przerób klientów niesamowicie duży, a więc zapotrzebowanie na składniki też było duże. Jednym z tych nieszczęsnych produktów była właśnie cebula, której trzeba było obrać całe 2 duże wiadra :) A ile łez przy tym było wylane, ach… ;-) Dopiero po czasie znalazłam metody, które oszczędziły mi kolejnych wylanych kropli. Poniżej znajdziecie kilka z nich.


Tak więc, jak pokroić cebulę bez płakania?

Niektórzy podczas obierania cebuli używają okularów do pływania :) Inni starają się nie oddychać nosem, tylko samymi ustami, co się przydaje, jak do obrania mamy owe dwa wiadra.

Jeśli cebuli nie obieramy jednak w dużej ilości, to możemy skorzystać z metod poniżej.

Metoda 1: Cebulę obieramy, a następnie wkładamy na ok. 20 minut do lodówki i dopiero po tym czasie zabieramy się za jej krojenie.

Metoda 2: Cebulę należy zanurzyć w zimnej wodzie, a następnie posiekać ją lekko zwilżonym ostrzem noża.

A Wy macie jakieś swoje sprawdzone metody na krojenie cebuli bez płakania? Jeśli tak, to podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach :)

Rate this post

19 thoughts on “Jak pokroić cebulę bez płakania?”

  1. Świeczka przed deską, świeczka za deską, świeczka z prawej i z lewej strony :-) mi pomaga. Syn nabiera wody w usta. Też działa :-)

  2. Po jednej stronie kuchenka z zapalonym palnikiem gazowym, po drugiej lekko uchylone okno : warunek nie blokować linii przewiewu, czyli nie stać tyłem do okna lub palnika. Stosuję to od ponad pół wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here