Przetwory

Kompot z wiśni na zimę do słoików. Wiśnie w syropie.

Kompot z wiśni na zimę do słoików. Wiśnie w syropie. – czyli wisienki w sosie własnym :) Idealne nie tylko na zimę, ale też na jesień i wiosnę, a nawet na lato :)

Jako że są to wiśnie w syropie, to kompot ten oczywiście przed podaniem może być rozcieńczany wodą w ilości wedle uznania ;) Takie wiśnie idealnie sprawdzają się również jako baza do frużeliny, którą można dodawać do deserów, np. lodów. Przepis na taką frużelinę znajdziecie tutaj:

Kompot z wiśni na zimę do słoików. Wiśnie w syropie.- Wykonanie:

  1. Wiśnie umyć, przełożyć na durszlak, by trochę ociekły z wody. Następnie je wydrylować (wypestkować). Wrzucić do miski, zasypać cukrem, przykryć i odstawić w chłodne miejsce na 24 godziny, by owoce puściły sok (po kilku godzinach należy je delikatnie przemieszać, a w upalne dni, gdy nie macie możliwości odstawić ich w chłodne miejsce, to po 2-3 godzinach polecam je schować na resztę godzin do lodówki). Po tych 24 godzinach cukier powinien się całkowicie rozpuścić, a wiśnie powinny puścić sporo soku.
  2. Przygotować czyste, wyparzone słoiki i nakrętki (u mnie 2 słoiki o objętości 540 ml). Wiśnie przełożyć do słoiczków i zalać powstałym sokiem, mocno zakręcić i pasteryzować (czyli wstawić słoiki do garnka wyłożonego ściereczką, wlać wodę do wysokości 3/4 słoiczków, przykryć garnek pokrywką i od chwili zawrzenia wody gotować słoiki na niewielkim płomieniu przez 10 minut).
  3. Wyciągnąć słoiki z garnka, odwrócić je do góry dnem, przykryć ściereczką i zostawić do całkowitego wystygnięcia.
  4. Kompot przed spożyciem można rozcieńczyć wodą, by nie był zbyt słodki.Takie wiśnie idealnie sprawdzają się również jako baza do frużeliny, którą można dodawać do deserów, np. lodów. Przepis na taką frużelinę znajdziecie tutaj: Frużelina wiśniowa
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here