Kukurydza z masłem (gotowana lub z grilla)
Bez kategorii

Kukurydza z masłem (gotowana lub z grilla)

Poniżej przepis na gotowaną kukurydzę lub kukurydzę z grilla , z dodatkiem masełka czosnkowego .

Składniki

 • Kukurydza 1 kolba
 • Masło 1/3 kostki
 • Natka pietruszki świeża
 • Czosnek 2 ząbki
 • Sól szczypta, do smaku

Kukurydza z masłem (gotowana lub z grilla)

Wykonanie:

 1. Przygotować masło czosnkowe wg przepisu: Masło czosnkowe z natką pietruszki
 2. Kolbę kukurydzy włożyć do garnka z zimną wodą (kukurydza nie powinna w garnku przywierać do dna, tylko swobodnie pływać). Wody nie solić, gdyż sól sprawia, że kukurydza staje się twarda (można ewentualnie dodać 1-2 łyżeczki cukru).
 3. Doprowadzić wodę do wrzenia i gotować kukurydzę przez ok. 5-10 minut. Po tym czasie można już posmarować kolbę masełkiem i jeść. Ja jednak preferuję bardziej kukurydzę grillowaną. W tym celu należy nastawić grill elektryczny (albo zwykły – ale ja niestety nie mam ogródka ;p).
 4. Kukurydzę wyciągnąć z wody, osuszyć ręcznikiem papierowym, wysmarować ją wcześniej przygotowanym masłem czosnkowym. Można ją dodatkowo posypać pieprzem, oregano, ziołami prowansalskimi itp. Następnie należy zawinąć kolbę w folię aluminiową (jeśli pieczemy na zwykłym grillu) i piec przez kolejne 5-10 minut. Po tym czasie zdjąć kukurydzę z rusztu, odwinąć z folii i można jeszcze doprawić solą jeśli to konieczne. Smacznego!
Rate this post

10 thoughts on “Kukurydza z masłem (gotowana lub z grilla)”

 1. Też często robię gotowaną kukurydzę, z tym, że ja najbardziej lubię z samą solą, bez masełka. Grillowanej jeszcze nie robiłam, ale zmienię to w najbliższym czasie :)

 2. o już dawno takiej nie jadłam, teraz to mam smak na taką kukurydzę, szkoda, ze jestem an diecie:) kojarzy mi się on a z morzem, jak jeździł to przy plaży w budkach najczęściej takie jedliśmy:)

  1. Dzieciom trudno dogodzić :)) Ja w dzieciństwie też miałam swoje wymyślne menu :)) osobiście twierdzę, że wśród wszelkiego rodzaju kukurydz, najlepsza jest ta grillowana :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here