Przepisy na Boże Narodzenie

Łazanki z kapustą i grzybami

Łazanki z kapustą i grzybami to bardzo proste świąteczne danie, które zasmakuje chyba każdemu :) Makaron łazanki możecie podawać w takiej wersji z kapustą i pieczarkami jak podałam poniżej lub użyć dwóch innych kapuścianych dodatków, na które przepisy znajdziecie tutaj: Kapusta z suszonymi grzybami wigilijna lub Wigilijna kapusta z grzybami i żurawiną.

Łazanki z kapustą i grzybami – Składniki:

 • ok. 200g makaronu łazanki (lub więcej – wedle upodobań)
 • 800-1000g kapusty kiszonej
 • 500g pieczarek
 • 3 duże cebule
 • olej do smażenia
 • wrzątek – do duszenia kapusty
 • 2 liście laurowe
 • sól, pieprz do smaku

 

łazanki z kapustą i grzybami

Łazanki z kapustą i grzybami – Wykonanie:

 1. Makaron ugotować wg instrukcji na opakowaniu. Odcedzić.
 2. Kapustę opłukać, pokroić na mniesze kawałki, zalać wodą i gotować do miękkości (ok. 20minut). Odsączyć z wody.
 3. Pieczarki oczyścić  (przeczytaj artykuł:Pieczarki – obierać czy myć?), pokroić w kostkę. Na patelni rozgrzać olej. Podsmażyć pieczarki, następnie dorzucić celubę pokrojoną w piórka i smażyć na złoty kolor. Następnie do usmażonej cebuli i pieczarek dodać kapustę. Wrzucić 2 liście laurowe. Wlać na patelnię ok. 100ml wody, przykryć wieczkiem i dusić kilka minut od czasu do czasu mieszając. Następnie zdjąć przykrywkę i smażyć do odparowania wody. Doprawić do smaku solą i pieprzem (ew. dodać odrobinę sosu sojowego).
 4. Wymieszać makaron z farszem z kapusty i pieczarek. Podawać na ciepło. Smacznego!
5 / 5 ( 1 głosów )

2 thoughts on “Łazanki z kapustą i grzybami”

  1. Pieczarki to też grzyby hehe ;) A jak już się czepiać, to przecież jest link do jeszcze 2 kapuścianych farszów z grzybami leśnymi suszonymi ;) Więc wszystko w temacie i proszę na przyszłość uważnie czytać cały przepis, a nie tylko wybiórczo ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here