lemoniada z pomelo
Koktajle, soki i inne napoje Napoje

Lemoniada z pomelo i cytryn

Lemoniada z pomelo i cytryn – to nasza kolejna propozycja na upały, które teraz królują nie tylko w Polsce, ale w większości Europy. Przy takiej pogodzie należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, a taka lemoniada z pomelo, to w dodatku pyszny napój, który nie tylko nawodni i ochłodzi, ale także super smakuje.


Orzeźwiająca lemoniada na lato

Po paru tygodniach niższych temperatur nad Polskę znów nadciągnęła fala upałów. Tak więc postanowiliśmy znów uzupełnić naszą bazę na orzeźwiające lemoniady. Do tej pory na naszym blogu pojawiła się lemoniada cytrynowa w wersji podstawowej oraz kilka jej wariacji, na które przepisy znajdziecie w tej zakładce: Soki i napoje bezalkoholowe. Poniżej zaś zapraszamy na orzeźwiającą lemoniadę z pomelo.

Lemoniada z pomelo i cytryn – Składniki:

  • 2 średnie cytryny – ok. 350g
  • 1 małe pomelo – ok. 950 g
  • ok. 1-1,5 litra zimnej wody niegazowanej (jej część wedle uznania możecie zastąpić wodą gazowaną)
  • opcjonalnie cukier, miód do smaku
  • kilka kostek lodu
  • kilka listków mięty

 

Przepis na lemoniadę z pomelo i cytryn:

  1. Pomelo to inaczej pomarańcza olbrzymia, więc do wykonania tejże lemoniady warto wykorzystać wyciskarkę do cytrusów. Pomelo należy przekroić na pół i właśnie najlepiej za pomocą wyciskarki do cytrusów wycisnąć sok. Jeśli nie macie wyciskarki, to możecie miąższ (bez skóry) zmiksować w blenderze, a następnie całość przelać przez sitko, by pozostawić do użytku tylko sok – no chyba, że wolicie mieć tez kawałki owoców w lemoniadzie to możecie je dodać (zyskacie na ilości błonnika ;)). Po wyciśnięciu pomelo uzyskaliśmy 170 ml soku z tego owocu.
  2. Z cytryn również wycisnąć sok za pomocą wyciskarki do cytrusów (w ten sposób powstało nam 140 ml soku).
  3. Sok z pomelo oraz cytryn przelać do dużego dzbanka, dodać kilka listków mięty oraz kilka kostek lodu. Dopełnić wodą niegazowaną – u nas był to ok. 1 litr wody – ale Wy, wedle uznania, możecie dać mniej lub więcej wody, w zależności, jak bardzo orzeźwiającą lemoniadę chcecie uzyskać. Również możecie dosłodzić napój do smaku, np. cukrem lub miodem.
  4. Lemoniadę z pomelo najlepiej podawać schłodzoną. Smacznego!


lemoniada na upały

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here