Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje Przekąski Przekąski na imprezę Przekąski na Sylwestra Sylwester - Przepisy na Sylwestra

Likier Kinder Bueno

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 5 minut | Porcje : ok. 800 ml

Pyszny likier Kinder Bueno to trunek, który na pewno zasmakuje fanom tychże popularnych batoników. Robi się go w mniej niż 5 minut, a po przygotowaniu jest od razu gotowy do spożycia. Super się sprawdzi jako własnoręcznie wykonany prezent, np. na Boże Narodzenie. Gorąco polecam!

Likier z batonikami Kinder Bueno

Mój poniższy wpis to przepis na Likier Kinder Bueno bez Thermomixa. Wystarczy, że w domu posiadacie blender. Dużym plusem jest też to, że do wykonania tego likieru wystarczą tylko 3 składniki! No i nie trzeba czekać kilku tygodni, by móc degustować tenże trunek.

Składniki:

  • 40 kostek Kinder Bueno (tj. 5 batonów pakowanych po 2 sztuki)
  • 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego, ok. 530 g
  • 250 ml wódki (lub mniej/więcej do smaku)
przepis na likier kinder bueno

Przepis na likier Kinder Bueno:

  1. Batoniki Kinder Bueno schować na kilka godzin do zamrażalnika (można na całą noc), by dobrze się zmroziły. Następnie batoniki wrzucić do blendera i zmiksować na jednolitą masę (najlepiej używając noży do kruszenia lodu).
  2. Kolejno do blendera wlać 250 ml wódki* oraz 530 gramów mleka skondensowanego słodzonego i zmiksować całość na jednolity likier.
  3. Gotowy likier z Kinder Bueno przelać do buteleczek (mi wyszło ok. 800 ml) i schować do lodówki. Można degustować od razu po przygotowaniu, a w lodówce likier może stać kilka tygodni. Przed podaniem wstrząsnąć. Smacznego!

*Wedle uznania można dać mniej lub więcej wódki do smaku – wszystko zależy od tego, czy wolicie mocniejsze czy słabsze trunki. W razie co polecam na start dodać 200 ml wódki, posmakować likier i wtedy wedle uznania dolać kolejne 50 ml wódki lub więcej.

Polecam wypróbować także inne moje przepisy na napoje alkoholowe takie jak: likier Kinder Chocolate oraz Mojito. Zaś w zakładce Alkohole znajdziecie mnóstwo inspiracji na imprezowe drinki, likiery, czy też nalewki. Gorąco zachęcam do przejrzenia tejże zakładki. A dla fanów batoników Kinder Bueno polecam także przepis na pyszny sernik, który znajdziecie pod tym linkiem: Sernik Kinder Bueno. Serdecznie zapraszam do testowania.

likier z kinder bueno
4.7 / 5 ( 53 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here