likier z kinder czekolady
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Likier z Kinder czekolady

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 5 minut | Czas gotowania/pieczenia : 3 minuty | Porcje : ok. 400-450 ml

Likier z Kinder czekolady – to pyszny alkohol na bazie batoników Kinder chocolate. W sam raz na babski wieczór, czy nadchodzącego Sylwestra :) Przepis wypatrzyłam ostatnio na grupie kulinarnej, a że mnóstwo kobietek go zachwalało, to postanowiłam go wypróbować :) Likier z kinder chocolate jest szybki i prosty w wykonaniu. Jedyny minus to taki, że trzeba pilnować, by dzieciaki się do niego nie dorwały ;)

Likier Kinder czekolada – Składniki:

  • 150 ml mleka 3,2 %
  • 100 ml śmietanki 30% lub 36%
  • 8 batoników Kinder chocolate (100g)
  • 25 g cukru
  • 100 ml wódki (można dać mniej np. 75 ml lub więcej – nawet 150 ml wódki – w zależności od upodobań smakowych)
likier kinder czekolada

Przepis na likier z Kinder czekolady:

  1. Czekoladki połamać na mniejsze kawałki. Wrzucić do garnuszka. Dodać mleko, śmietankę oraz cukier. Ustawić garnuszek na palniku i podgrzewać na małym ogniu (nie doprowadzać do wrzenia), cały czas mieszając i uważając, by masa się nie przypaliła.
  2. Gdy czekoladki już się dokładnie rozpuszczą w mleku i śmietance, ściągnąć garnuszek z palnika i odstawić na bok do całkowitego ostudzenia. Gdyby na powierzchni wytworzył się kożuch, to należy go ściągnąć i wywalić.
  3. Do ostudzonej już masy mlecznej wlać wódkę, wymieszać, posmakować i ewentualnie dolać więcej alkoholu, pamiętając jednak, że likier nieco się jeszcze przegryzie.
  4. Przelać likier z Kinder czekolady do buteleczek. Wstawić do lodówki i co 2-3 dni potrząsnąć butelką, by przemieszać likier. Po 3-4 tygodniach likier odpowiednio się “przegryzie” i jest gotowy do degustacji, aczkolwiek smakuje pysznie już tego samego dnia, co się go wykonało :) Smacznego!

Likier z Kinder chocolate

Taki likier z kinderków idealnie sprawdzi się jako alkohol na babski wieczór. Poza tym ładnie ozdobione butelki z tymże likierem z czekolady Kinder będzie świetnym pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent, np. na Święta Bożego Narodzenia. Gorąco polecam! :)

Jeśli szukacie więcej inspiracji na likiery, to polecam wypróbować także: Likier z białej czekolady, a inspiracje na różnego rodzaju drinki, shoty itd. znajdziecie w zakładce drinki na imprezę. Spośród nich gorąco polecam tradycyjne Mojito, które pewnie większość z Was już zna.

likier z kinderków
4.7 / 5 ( 573 głosów )

2 thoughts on “Likier z Kinder czekolady”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here