Słodkości

Najlepsza beza. Bezy – przepis podstawowy.

Najlepsza beza. Bezy – przepis podstawowy – który zawsze się udaje! Bezy z tego przepisu wychodzą przepyszne i pięknie się prezentują. Nie brązowieją i pozostałą idealnie śnieżnobiałe.

Proporcje składników są tak fajnie podzielne, że obojętnie, czy będziecie robić bezy z 1 białka, a może z dwóch lub 3, to zawsze można łatwo wyliczyć ilość pozostałych składników i upiec mniejszą ilość bezików.

Polecam również przepis na: Dakłas / Dacquoise jak u Sowy – tylko 7 składników!

Bezy – Składniki

  • 4 białka
  • 240 g cukru (najlepiej drobnego cukru do wypieków)
  • szczypta soli
  • 1 łyżeczka soku z cytryny
DSC_0023

Przepis na domowe bezy z białek:

  1. Do białek dodać szczyptę soli, ubić na sztywno mikserem na najwyższych obrotach. Dodać sok z cytryny i nadal ubijać. Następnie dodawać po łyżce cukru, wciąż ubijając. Masa na bezę jest gotowa, gdy zrobi się błyszcząca i gładka.
  2. Masę przełożyć do rękawa cukierniczego z szeroką końcówką i na papierze do pieczenia wyciskać bezy. Piec je w temp. 110 st, C przez ok 60-100 minut (lub dłużej – zależy od mocy piekarnika – bezy powinny być dobrze wysuszone w środku). Po upieczeniu bezy można zostawić jeszcze na kilka minut w wyłączonym piekarniku, by nieco przeschły. Smacznego :)

UWAGA!

  1. Bezy można piec na dwóch blaszkach jednocześnie. Jeśli wybierzecie opcję grzania góra-dół to w połowie pieczenia należy zamienić blaszki miejscami.
  2. Jeśli wybierzecie opcję z termoobiegiem to nie ma potrzeby przekładania blaszek miejscami.
  3. Jeśli bezy w Twoim piekarniku podczas pieczenia robią się beżowe zamiast pozostać śnieżnobiałe to oznacza, że należy obniżyć temperaturę pieczenia.

DSC_0011
DSC_0015

4.6 / 5 ( 17 głosów )

15 thoughts on “Najlepsza beza. Bezy – przepis podstawowy.”

  1. Mi nigdy nie wyszły takie, ba, mi nigdy nie wyszły jakkolwiek. Zawsze brązowy placek się robił :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here