Ogórki na zimę

Moje przepisy na przetwory z ogórków na zimę


Uwielbiasz ogórki tak bardzo, że chcesz zrobić przetwory na zimę? Dobrze trafiłeś, przygotowałam dla Ciebie moje wszystkie przepisy z ogórkami, które nadają się do wekowania. Znajdziesz tutaj klasyczne ogórki do słoików na zimę, jak i bardziej ambitne kompozycje w postaci sałatek z ogórkami. Bardzo lubię eksperymentować z przepisami, ale w przypadku przetworów trzeba mieć sprawdzone receptury i takie właśnie przepisy zamieszczam tutaj.

Mam nadzieję, że posiadasz zapas słoików, bo wiele z tych przepisów kusi do przygotowania :-) Spośród moich przetworów w spiżarni, to właśnie sałatki z ogórkami w słoikach są idealnym dodatkiem do obiadów, zwłaszcza do klasycznego schabowego czy kotleta mielonego. Szklane słoiki na przetwory to niezbędny element do przygotowania przetworów w postaci wekowanych ogórków na zimę. Różnią się one między sobą kształtem oraz pojemnością. W moich przepisach staram się zamieścić informację jakie słoiki wykorzystałam do przygotowania przetworów na zimę. Jeśli takiej informacji nie zamieściłam, możesz śmiało dodać komentarz z zapytaniem.

ogórki konserwowe

Ogórki konserwowe

Klasyka zimowych przetworów, czyli ogórki konserwowe. Król wszystkich przetworów z ogórków :-)
ogórki w zalewie gyros przepis

Ogórki w zalewie gyros

Kolorowa sałatka z ogórków w zalewie gyros, jest bardzo pyszna i idealnie nadaje się jako dodatek do obiadu.

Ogórki w curry

Przepyszne ogórki z curry idealnie nadają się na kanapki.

5 thoughts on “Sałatka z ogórków i papryki w kurkumie – do słoików na zimę”

  1. Przepis bardzo ciekawy i na pewno skorzystam, ale drobna uwaga. Absolutnie nie polecała bym wcześniej moczyć ogórków w wodzie, a potem wraz z tą wodą wylewać to co jest w ogórkach najcenniejsze, czyli ich sok. Nawet gdyby miały trochę goryczki.

    1. ma pani racje , tylko trzeba te ogórki posolic bo bedą bez smaku? tylko ile tej soli, bo przeciez tez idzie sól do zalewy i zeby ich nie przesolic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.