seromakowiec
Przepisy na Boże Narodzenie Wypieki

Seromakowiec

Seromakowiec to pyszny sernik z dodatkiem masy makowej, który głównie kojarzy mi się ze Świętami Bożego Narodzenia. Z dodatkiem polewy czekoladowej smakuje wyśmienicie, więc gorąco zachęcam do wypróbowania mojego sprawdzonego przepisu na seromak.

Czytaj dalej
sałatka na wigilie
Przepisy na Boże Narodzenie

Sałatka na Wigilię

Sałatka na Wigilię nie pojawia się z reguły w każdym domu. Kiedyś u nas najczęściej  serwowało się je w pierwszy lub drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, aczkolwiek od paru lat na Wigilię robimy śledzie pod pierzynką oraz inne sałatki, nie tylko ze śledziami. Poniżej zapraszam Was po kilka wigilijnych propozycji.

Czytaj dalej
jak mrozić pierogi
Pierogi przepisy Przepisy na Boże Narodzenie

Jak mrozić pierogi?

Jak mrozić pierogi? To bardzo często zadawane pytanie latem, gdy mrozimy pierogi z sezonowymi owocami oraz w grudniu, gdy z różnych powodów planujemy zacząć szybciej przygotowania świąteczne. Poniżej opisałam Wam mój sposób na mrożenie pierogów, dzięki któremu zachowują one swój idealny kształt. Zapraszam!

Czytaj dalej
śledzie po żydowsku
Przepisy na Boże Narodzenie Ryby Śledzie

Śledzie po żydowsku

Śledzie po żydowsku z tego co się orientuję występują powszechnie w dwóch wersjach. Jedni robią je z rodzynkami, a drudzy bardziej na wytrawnie, tak jak ja w przepisie poniżej. Jeśli macie ochotę na rybkę w aromatycznej zalewie z dodatkiem majeranku, to gorąco zachęcam do wypróbowania mojego sprawdzonego przepisu na śledzie po żydowsku.

Czytaj dalej