Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery)

Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery), Napoje

Sporządzanie drinków i różnego rodzaju koktajli alkoholowych to domena wielu wprawionych barmanów, którzy czarują nas swoimi umiejętnościami za ladą. Jednak, aby napić się pysznego drinka lub zaskoczyć swoich znajomych na domowej imprezie specjalnie przygotowanym napojem alkoholowym, nie musimy posiadać ogromnej wiedzy – wystarczą nam konkretne składniki i kilka sprawdzonych przepisów.

Napoje alkoholowe – różnorodność smaków i kolorów

Napoje alkoholowe dzielimy na nisko i wysokoprocentowe. Większość popularnych trunków takich, jak wódka, wino czy nalewki znajdziemy w znakomitej większości dużych marketów. Owszem, wybór alkoholi w sklepach jest bardzo duży, ale najlepiej smakują i wyglądają te, które możemy przyrządzić w własnym zaciszu domowym. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie produkty, sprzęt (bardzo często do przygotowania drinków i koktajli jest potrzebny shaker), posiadamy trochę wyobraźni i wtedy będziemy w stanie stworzyć prawdziwe dzieło o pięknym ubarwieniu i niepowtarzalnym smaku.

Drinki, którymi można uraczyć gości na domówce

Spotkania towarzyskie, to miło spędzony czas wśród przyjaciół i znajomych – oczywiście pod warunkiem, że się odpowiednio do nich przygotujemy. Kiedy organizujemy domową imprezę warto jest wszystko dokładnie przemyśleć i obliczyć, aby nie martwić, że po pewnym czasie czegoś nam zabraknie (zawsze lepszą jest wiadomość, że nam coś zostało). Dlatego warto jest przygotować określone ilości przekąsek oraz danie główne, które będzie niezbyt czasochłonne, ale efektowne.

Prawie że nieodłącznym elementem każdej domówki jest alkohol. Bardzo często decydujemy się na zaserwowanie gościom wina lub nawet czegoś mocniejszego. Jednak bardzo dobrym (jeśli nawet nie lepszym) rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie drinków. Jakie napoje alkoholowe zatem podać swoim gościom? Wybór oczywiście jest ogromny. Możemy zdecydować się np. na drinki owocowe, mleczne, shoty, a może lepszym rozwiązaniem byłoby podanie wcześniej wykonanej przez nalewki lub słodkiego likieru kawowego? Wszystko zależy od osobistych preferencji naszych i gości.

Ja jednak, jeśli chcę zaskoczyć swoich gości czymś niespotykanym, to decyduję się na zaserwowanie różnokolorowych drinków. Idealnym przykładem takiego napoju jest np. Żar tropików, który zachwyca nie tylko swoją niebieskopomarańczową barwą, ale także swoim wyrazistym smakiem. Aby było trochę zabawniej – podaję swoim gościom drinka o nazwie Crazy Frog, który wziął swoją nazwę od słynnej żabki z teledysku.

Pamiętajmy także, że bardzo istotny jest sposób podawania drinków – w specjalnym kieliszku ze słomką lub przeznaczonej do tego typu trunków szklance. Oczywiście niezmiernie ważna jest temperatura napoju – jeśli będzie nieodpowiednia to nawet najsmaczniejszy drink straci swoją wartość.

Drinki na imprezę domową nie są trudne w przygotowaniu. Wystarczą odpowiednie proporcje i sprawdzone przepisy na drinki, które sprawią, że staniesz się mistrzynią/mistrzem w przyrządzaniu kolorowych napojów.