Koktajle, soki i inne napoje

Desery, Koktajle, soki i inne napoje, Napoje

Dostarczają nam dużą dawkę cennych witamin, są sycące, zaspakajają pragnienie. Tym właśnie cechują się wytwarzane w domu soki, koktajle i kompoty. Ogromnym plusem przyrządzania tego typu napojów jest dowolność używanych składników – sami decydujemy z jakich produktów chcemy skomponować naszą bombę witaminową.

Koktajle – czyli całe owoce i/lub warzywa w formie płynnej

Koktajle są coraz popularniejszymi napojami spożywanymi nie tylko ze względu na dostarczane przez nie witaminy i składniki mineralne, mogą one np. zastąpić cały posiłek. Koktajl możemy stworzyć z samych owoców, warzyw, miksując te produkty ze sobą lub dodając do nich mleko, jogurt czy też świeżo wyciśnięty sok.

Spożywając codzienne posiłki niezbyt często zastanawiamy się czy dostarczają nam one wystarczająco dużo substancji odżywczych i witamin, których tak bardzo potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania oraz zachowania organizmu w należytej sile i zdrowiu. Koktajle owocowe sporządzone w blenderze kielichowym pozwolą nam nadrobić wszelkich zaległości. Na moim blogu znajdziecie przepisy na koktajle pełne wyrazistego smaku (np. koktajl z borówek i malin), które są pyszne, ale nie tylko. Tego typu zdrowe drinki bardzo dobrze sprawdzają się u osób dbających o linię, dlatego przygotowałam również koktajle odchudzające, takie jak koktajl spalający tłuszcz z pomarańczy i grejpfruta, czy też hamujący apetyt.

Świeżo wyciskane soki – bardzo zdrowy „nałóg”

Soki od koktajli różnią się jedną podstawową rzeczą – te pierwsze wyciskamy za pomocą wyciskarek wolnoobrotowych, a ich pozostałość – czyli pulpę – możemy wykorzystać np. do ciasta. Koktajle powstałe w blenderze kielichowym nie pozostawiają żadnych „odpadów”.

Przepisy na soki są tak różnorodne, jak bardzo zróżnicowane są składniki, których do ich wytworzenia użyjemy. Co bardzo ciekawe – tworząc soki bardzo często sięgamy po produkty, które wcześniej rzadko albo nawet wcale nie gościły w naszej kuchni. Wyciskarka wolnoobrotowa daje nam nieograniczone możliwości komponowania smaków i tworzenie niepowtarzalnych soków z warzyw i owoców.

Soki owocowe to idealny i o niebo zdrowszy substytut w stosunku do napojów kupowanych w sklepach, jak i większości soków się tam znajdujących.

Kompot – powrót do smaków dzieciństwa

Zamiast kompotu na stołach często można spotkać soki w kartonikach, nektary czy oranżadę. Jednak ten wytwarzany w domu napój pity regularnie jest w stanie wzmocnić naszą odporność i dostarczyć nam wielu witamin takich, jak witaminy z grupy C, A, B i K. Kompot z gruszek pomoże w odkwaszeniu organizmu, domowy napój z suszonych jabłek zapewni nam duży zastrzyk antyoksydantów odpowiedzialnych za odmładzanie, a prosty kompot z rabarbaru i truskawek ochłodzi nas w upalne dni.

Picie soków, koktajli i kompotów oraz innych napojów wytwarzanych w domu dostarczy naszemu organizmowi niezbędnych witamin oraz zapewni nam dużo energii do działania. Ich prozdrowotne działanie to tylko garstka tego, co oferują nam te pyszne napoje. Zapraszam do zapoznania się z moimi przepisami, które ubogacą Wasze menu.