rogaliki francuskie z kinder czekoladą
Desery Słodkości

Rogaliki francuskie z Kinder czekoladą

Rogaliki francuskie z Kinder czekoladą – to pyszne i szybkie łakocie – takie akurat do popołudniowej kawki :) Super sprawdzają się jako słodka przekąska dla niespodziewanych gości, gdy mamy ochotę poczęstować ich czymś nieco innym, niż zwykłą połamaną na kawałki czekoladą :) Zrobienie tych francuskich rogalików zajmuje mniej niż 3 minuty :) Potem pozostaje już tylko kilka minut pieczenia i gotowe! Rogaliki francuskie z Kinder czekoladą zasmakują nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym.


Rogaliki francuskie z Kinder czekoladą – Składniki:

Składniki na francuskie rogaliki z czekoladą:

  • 1 opakowanie ciasta francuskiego XL – 300 g
  • 8 batoników Kinder czekolada – 100 g
  • 1 żółtko

Dodatkowo na polewę czekoladową:

  • 30 ml śmietanki kremówki 30 %
  • 50 g mlecznej czekolady

kinder czekolada

rogaliki z kinder czekolada

rogaliki

Przepis na rogaliki francuskie z Kinder czekoladą:

  1. Ciasto francuskie rozwinąć. Najpierw, za pomocą noża, przekroić na 4 prostokąty, a następnie każdy prostokąt przeciąć po przekątnej tworząc trójkąty. Na podstawie każdego trójkąta ułożyć Kinder czekoladę. Kolejno zwinąć każdy trójkącik w rulon, tworząc rogalik. Każdy z nich zlepić po bokach, by podczas pieczenia czekolada nie wypływała ze środka.
  2. Blaszkę z piekarnika wyłożyć papierem do pieczenia. Poukładać na nim rogaliki w odstępach od siebie. Żółtko jajka rozbełtać i posmarować nim, za pomocą pędzelka, każdy rogalik.
  3. Piekarnik rozgrzać do temperatury 200 st. C i piec rogaliki przez ok. 15-20 minut, do czasu aż urosną i się zarumienią. Po tym czasie wyciągnąć blaszkę z piekarnika i pozostawić rogaliki do ostudzenia.
  4. W międzyczasie przygotować polewę czekoladową (ganache). W tym celu w małym rondelku podgrzać śmietankę kremówkę i wrzucić do niej połamaną na mniejsze części czekoladę. Dokładnie wymieszać, by powstał jednolity sos. Odstawić do lekkiego przestudzenia i zgęstnienia. Następnie taką polewą czekoladową oblać wcześniej upieczone i ostudzone rogaliki. Smacznego!


francuskie rogaliki
do kawy
deser
rogaliki z czekolada

4.9 / 5 ( 89 głosów )

3 thoughts on “Rogaliki francuskie z Kinder czekoladą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here