sałatka na wigilie
Przepisy na Boże Narodzenie

Sałatka na Wigilię

Sałatka na Wigilię nie pojawia się z reguły w każdym domu. Kiedyś u nas najczęściej  serwowało się je w pierwszy lub drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, aczkolwiek od paru lat na Wigilię robimy śledzie pod pierzynką oraz inne sałatki, nie tylko ze śledziami. Poniżej zapraszam Was po kilka wigilijnych propozycji.


Sałatka na Wigilię

Oprócz tradycyjnych potraw, takich jak pierogi, krokiety, barszcz czy karp na Wigilię przygotowujemy także różnego rodzaju sałatki. Każdy z nas ma na pewno swoje sprawdzone przepisy, z których korzysta od wielu lat. Ja jednak zachęcam do wypróbowania czegoś nowego i zapoznania się z moimi propozycjami na sałatki wigilijne, które są łatwe do przygotowania. Tak więc jeśli chcecie zaskoczyć swoją rodzinę i przygotować pyszną sałatkę na Wigilię to jestem pewna, że poniżej znajdziecie przepis dla siebie.

Sałatki na Wigilię

Ja bardzo często przygotowuję sałatki na Wigilię. Mam oczywiście swoje sprawdzone przepisy na sałatki wigilijne, jednak co roku staram się zrobić coś nowego, aby zaskoczyć moją rodzinę innymi smakami. Moje przepisy na sałatki na Boże Narodzenie są proste i szybkie do wykonania, dlatego zachęcam do ich przejrzenia. Tak więc jeśli ktoś z was szuka przepisu na prostą sałatkę na święta Bożego Narodzenia to trafił idealnie! Każda z poniższych sałatek jest łatwa do zrobienia, więc polecam je przygotować na najbliższe święta!

Sałatki wigilijne przepisy

Poniżej znajdziecie kilka moich propozycji na sałatki wigilijne. Niektóre przygotowuje się z wykorzystaniem filetów śledziowych, a inne z samych warzyw. Jestem pewna, że na pewno każdy z was znajdzie tutaj coś dla siebie. Ja oczywiście wypróbowałam każdy z tych przepisów, więc z czystym sumieniem mogę wam polecić poniższe sałatki wigilijne. Zdaję sobie sprawę, że większość rodzin utrzymuje post w dniu 24 grudnia, dlatego większość to przepisy na sałatkę na Wigilię bez mięsa. Natomiast w dalszej części wpisu dzielę się z wami propozycjami na sałatki na Boże Narodzenie, do których wykonania będzie potrzebny filet z kurczaka.

Śledzie pod pierzynką

Śledzie pod pierzynką są znane także pod nazwą Szuba. Jest to tradycyjna, żydowska sałatka śledziowa z burakami. Układa się ją warstwami, dzięki czemu już samym wyglądem zachęca do jej spróbowania. Ja gorąco polecam wypróbować przepis na śledzie pod pierzynką.

Sałatka śledziowa

Jest to idealna sałatka na Boże Narodzenie. Jeśli lubicie śledzie to taka sałatka śledziowa na pewno wam zasmakuje! Co więcej, jest ona szybka i prosta do zrobienia, więc zachęcam, aby przygotować ją na nadchodzące święta. Koniecznie wypróbujcie mój przepis na sałatkę śledziową.

Sałatka śledziowa z ziemniakami

Kolejna moja propozycja na wykorzystanie filetów śledziowych, a jest to sałatka śledziowa z ziemniakami. Można powiedzieć, że jest to nieco wzbogacona wersja tradycyjnej sałatki jarzynowej, którą bardzo lubię. A takie połączenie smakuje wyśmienicie. Polecam wypróbować przepis na sałatkę śledziową z ziemniakami.

Śledzie po królewsku

Takie śledzie po królewsku sprawdzą się na Święta, przyjęcia czy różnego rodzaju imprezy. Do ich przygotowania nie potrzebujecie długiej listy składników, a taką sałatkę na Wigilię zrobicie bardzo szybko! Sprawdzony przepis na śledzie po królewsku znajdziecie tutaj.

Śledzie po chłopsku

Śledzi po chłopsku nie może zabraknąć na moim wigilijnym stole, ponieważ uwielbiam ten rodzaj ryb. Moja rodzinka także bardzo lubi taką sałatkę na Wigilię, więc robię ją co roku i zawsze w mgnieniu oka znika ze stołu. Jeśli również chcecie ją przygotować na Święta to zapoznajcie się z moim przepisem na śledzie po chłopsku.

Królowa, czyli sałatka jarzynowa

Jest to sałatka, którą zna chyba każdy z nas. Najczęściej podaje się ją podczas różnego rodzaju Świąt czy przyjęć rodzinnych. Sałatka jarzynowa jest przepyszna, a w każdym domu robi się ją nieco inaczej. Niemniej jednak, jeśli chcecie wiedzieć jak ja ją przygotowuję to zachęcam do zapoznania się z moim przepisem na sałatkę jarzynową.

Sałatka z tuńczykiem

Jest to bardzo prosta i szybka do przygotowania sałatka z tuńczykiem. Sprawdzi się ona idealnie jako sałatka na Wigilię. Możemy ją także przyrządzić bez okazji na kolację lub zabrać w pudełeczko jako drugie śniadanie do pracy. Tak więc sałatka z tuńczykiem jest doskonała na każdą okazję. Zachęcam do wypróbowania sprawdzonego przepisu na sałatkę z tuńczykiem.

Sałatki na Boże Narodzenie

Nie wszyscy wiedzą o tym, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych została zniesiona na Wigilię i nie trzeba w tym okresie serwować jedynie postnych dań i można przygotować pyszne sałatki bożonarodzeniowe z mięsem. Będą one odpowiednie również na pierwszy i drugi dzień Świąt, kiedy można podawać dania mięsne. Idealnie sprawdzi się wtedy klasyczna sałatka gyros lub inne sałatki z kurczakiem, takie jak na przykład sałatka z brokułem czy warstwowa sałatka z brokułem i kurczakiem. Gorąco zachęcam do wypróbowania moich przepisów :)

4.9 / 5 ( 62 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here