shake malinowy przepis
Desery Koktajle, soki i inne napoje Napoje

Shake malinowy Balladyna

Shake malinowy – a czemu Balladyna? :) Bo tak mi się skojarzyło z fragmentem “Balladyny” Juliusza Słowackiego: “Matko, w lesie są maliny, Niechaj idą w las dziewczyny, Która więcej malin zbierze, Tę za żonę pan wybierze.”  Tak więc dziewczyny – jeśli chcecie zrobić coś prostego, a jednak pysznego, by dogodzić swoim chłopakom, narzeczonym lub mężom, to gorąco polecam poniższy przepis na shake malinowy :) Jest to deser idealny, zwłaszcza na upalne dni :) 


Shake malinowy

Nasz poniższy przepis na pyszna inspiracja na milkshake z lodami śmietankowymi i malinami. Latem, gdy malin pod dostatkiem, możecie go go wykonać ze świeżych owoców. Zaś zimą, gdy mimo mroźnych dni najdzie Was ochota na lodowy deser, spokojnie możecie użyć malin mrożonych. Dobra wiadomość to również taka, że na bazie poniższego przepisu możecie stworzyć dowolny shake owocowy.

Shake malinowy Balladyna – Składniki (na dwie porcje):

Składniki na malinowy shake:

 • 500 ml lodów śmietankowych – (u mnie to pół pojemnika litrowego – w przeliczeniu na gramy to 250 g lodów – u Was waga lodów może różnić się w zależności od producenta)
 • 1/2 szklanki mleka – ok. 125 ml
 • 1/4 szklanki śmietanki kremówki 30% lub 36% – ok. 60 ml
 • 3/4 szklanki malin (najlepiej świeże, ale mogą być ewentualnie mrożone) – ok. 100 g
 • 1/6 szklanki syropu malinowego – ok. 40 ml

Dodatkowo:

 • blender
 • 2 pucharki lub 2 szklanki
 • kilka listków świeżej mięty do ozdoby
 • kilka malin do ozdoby

shake malinowy

Przepis na malinowego shake’a:

 1. Najpierw należy odmierzyć odpowiednie ilości mleka, śmietanki kremówki, malin oraz syropu malinowego. Na koniec odmierzyć odpowiednią ilość lodów, by uniknąć ich zbyt szybkiego roztopienia się, zwłaszcza takie ryzyko istnieje w upalne dni.
 2. Wszystkie składniki przełożyć do blendera i krótko miksować na najwyższych obrotach do czasu aż powstanie jednolita masa. Przełożyć ją po równo do 2 pucharków lub szklanek.
 3. Ozdobić shake malinowy listkami świeżej mięty oraz owocami. Podawać od razu. Smacznego!

Kilka wskazówek a propos domowego milkshake’a:

 • Oczywiście do wykonania takich mleczno-lodowych deserów możecie użyć owoców świeżych lub mrożonych
 • Mogą to być również dowolne owoce, niekoniecznie maliny – jak w tym przepisie. Równie dobrze będą tu pasować np. jagody.
 • Smak lodów także możecie podmienić na inny, aczkolwiek lody śmietankowe wydają się nam najbardziej uniwersalne.

Po więcej inspiracji na desery zapraszamy do zakładki: najlepsze przepisy na domowe desery.

Polecam wypróbować także przepis: Ciasto Balladyna. To pyszne ciasto z malinami, które super sprawdzi się na święta lub inna imprezę okolicznościową.

deser z malinami

shake z malinami

Rate this post

1 thought on “Shake malinowy Balladyna”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here