shot blue kamikaze
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Shot Blue kamikaze

Shot Blue kamikaze, czyli niebieskie Kamikadze jest jednym z najbardziej popularnych shotów na całym świecie. Dlaczego Kamikaze? A no dlatego, że z reguły pije się cztery kieliszki jeden po drugim, co wydaje się być nieco ryzykownym poczynaniem i stąd też ta nazwa shota. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza i można podzielić się shotami na imprezie ze znajomymi, by uniknąć szybkiego zakończenia imprezy :)


Shot Blue kamikaze przepis

Drink składa się z tylko z  trzech składników, a mianowicie z wódki, likieru blue curacao oraz soku z cytryny. Ewentualnie likier blue curacao możecie zamienić na syrop, co spowoduje jednak, że shot będzie bardziej słodki. Również zamiast soku z cytryny można użyć np. soku z limonki. Jego przygotowanie jest bardzo proste i szybkie, dlatego świetnie się sprawdza na domowych imprezach.

Kamikaze jest orzeźwiający w smaku i ma piękną, błękitną barwę dzięki dodatkowi likieru pomarańczowemu, jakim jest Blue Curaçao (czyt. blu curasą), co po portugalsku znaczy „błękitne serce”.

Shot Kamikaze swoją nazwę zawdzięcza zdradzieckiemu działaniu. Przyjęło się, że pije się go kieliszek, po kieliszku (a jest ich aż 4!). Zmieszanie wódki z likierem pomarańczowym oraz sokiem z cytryny sprawia, że alkohol nie jest mocno wyczuwalny, dzięki czemu shoty “wchodzą” bez problemu. Jednak trzeba uważać, bo osoby ze ‘słabą’ głową mogą nawet się nie spodziewać, kiedy ów alkohol weźmie górę nad ich koordynacją wzrokowo-ruchową ;) Dlatego w ramach bezpieczeństwa warto podzielić się shotami na imprezie ze znajomymi :)

Shot Blue kamikaze – Składniki:

 • 50 ml wódki
 • 50 ml likieru Blue Curacao
 • 50 ml soku z cytryny
 • kilka kostek lodu (u mnie 3 duże kostki)

UWAGA: Jeśli nie macie likieru, to ewentualnie możecie użyć syropu Blue Curacao. Wtedy shot będzie nieco bardziej słodki.

Przepis na shot Blue kamikaze:

 1. Do shakera wrzucić kilka kostek lodu. Następnie wlać tam wódkę, likier Blue Curacao oraz sok z cytryny. Wszystko razem wstrząsać przez kilka sekund.
 2. Następnie przez sitko od shakera rozlać całość do 4 kieliszków. Smacznego!

Więcej inspiracji na drinki i tym podobne napoje alkoholowe znajdziecie tutaj: napoje alkoholowe na imprezę i nie tylko


kamikaze shot

4.8 / 5 ( 153 głosów )

1 thought on “Shot Blue kamikaze”

 1. Curacao to nazwa gatunkowa likierów wytwarzanych ze skórek gorzkich pomarańczy. Nazwa likierów powstała od wyspy Curaçao u wybrzeży Wenezueli. Na wyspie tej w przeszłości uprawiano gatunek gorzkiej pomarańczy.
  Natomiast nie ma to nic wspólnego z portugalskim sercem ponieważ w języku portugalskim serce to coração. Podobne ale jednak inne.
  Warto też wspomnieć, że Blue Kamikaze oryginalnie jest drinkiem ale dla potrzeb imprezowych przerobiono go na shoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here