shot wściekły pies przepis
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Shot Wściekły pies

Wściekły pies to chyba jeden z najbardziej popularnych imprezowych shotów. Do jego wykonania wystarczą tylko 3 składniki, więc jest szybki i prosty w wykonaniu. Nie potrzebne tu będą żadne zdolności ani sprzęt barmański. Shot Wściekły pies powinien być pity “na raz”. Gorąco zachęcam do jego wypróbowania przy najbliższej okazji, np. na zbliżające się Andrzejki.


Shoty na imprezę

O shocie Wściekły pies słyszał chyba każdy. Swoje korzenie ma w zachodniopomorskim, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy został podany klientom w Szczecinie lub Świnoujściu. Obecnie to dość popularny shot w całej Polsce, który pije się jednym łykiem, ponieważ wtedy syrop malinowy idealnie łagodzi smak wódki i tabasco. Shot Wściekły pies, dzięki różnej gęstości składników, układa się w biało czerwone warstwy. Również dzięki temu, że pięknie się prezentuje i jest bardzo prosty w wykonaniu, to bywa często przygotowywany nie tylko w barach, ale także na domowych imprezach.

Na naszym blogu możecie również znaleźć przepisy na inne słynne shoty na imprezę, takie jak, np. Shot Smerfetka, Shot Boski Żigolo oraz Shot Oreo.

Poniższy przepis na shota jest bardzo prosty, bo wystarczą tylko 3 składniki, które kupicie praktycznie w każdym większym hipermarkecie, a czasami również w mniejszych sklepach, gdy są tygodnie tematyczne ;) Właśnie podczas takiego tygodnia tematycznego właśnie zaopatrzyliśmy się w Tabasco. No a kupić wódkę, czy syrop malinowy, to żaden problem ;) Więc gorąco zachęcam do wypróbowania tego popularnego shota, może już w ten weekend na Andrzejki? ;)

shot na imprezę shot wściekły pies

Shot Wściekły pies – Składniki na 1 shota:

  • 15 ml wódki
  • 10 ml syropu malinowego
  • odrobina sosu tabasco (ok. 2-3 kropelki)

Przepis na shot Wściekły pies:

  1. Do wykonania tego shota, jak i każdego innego drinka, najlepiej użyć schłodzonej wódki, którą w tym przypadku należy wlać na dno kieliszka.
  2. Następnie delikatnie wlać syrop malinowy. Można do tego użyć małej łyżeczki, którą należy odwrocić wypukłą stroną ku górze i po niej lać powoli syrop. Dzięki czemu syrop będzie delikatnie spływał po ściance na dno kieliszka.
  3. Na koniec dodać kilka kropli tabasco (u mnie 2 krople). Shot Wściekły pies gotowy! Smacznego!

Więcej inspiracji na drinki imprezowe, a także shoty, czy nalewki znajdziecie tutaj: napoje alkoholowe na imprezę i nie tylko

shot z wódką wściekły pies

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here