Shot Zielona Ropucha
Alkoholowe (drinki, shoty, nalewki i likiery) Napoje

Shot Zielona Ropucha

Kuchnia : Polska | Czas przygotowania : 3 minuty | Porcje : 1 shot

Shot Zielona Ropucha – brzmi ciekawie? Na imprezie nie wszyscy preferują picie shotów z czystej wódki, dlatego idealnie w takiej sytuacji sprawdzą się tzw. kolorowe shoty, które mają ciekawy smak. Często kolor samego drinka zachęca nas do jego spróbowania. Można je przygotować na wiele sposobów i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Dziś zachęcam was do wypróbowania przepisu na Shot Zielona Ropucha, który ma przepiękny, głęboki zielony kolor!


Shot Zielona Ropucha przepis

To shot, który ma ciekawy i interesujący kolor, więc na pewno zachęci niejedną osobę do jego spróbowania. Jest on na bazie dwóch rodzai alkoholu: wódki oraz likieru blue curacao. Dodatek niebieskiego likieru niweluje gorzki posmak wódki, dzięki czemu shot nie jest aż taki mocny. Do jego przygotowania będziecie potrzebować jednego przyrządu barmańskiego, czyli shakera do drinków. Jeśli go nie posiadacie to możecie po jednej części każdego składnika wlać do kieliszka i delikatnie wymieszać słomką lub łyżeczką.

Składniki:

  • 1 część wódki*
  • 1 część soku pomarańczowego*
  • 1 część likieru Blue Curacao*
  • kilka kostek lodu

*1 część to jedna pojemność kieliszka, np. może być to 30 ml, 40 ml, 50 ml lub 100 ml.

Przepis na Shot Zielona Ropucha:

  1. Do shakera wrzucić kilka kostek lodu. Następnie wlać po jednej części wódki, soku pomarańczowego i likieru Blue Curacao. Shaker zamknąć i energicznie wstrząsnąć.
  2. Zawartość shakera rozlać do kieliszków (kostki lodu zostawić w shakerze).

Jeśli macie ochotę wypróbować więcej przepisów na shoty, to gorąco polecam jeden z najpopularniejszych czyli shot blue kamikaze, w skład którego również wchodzi likier Blue Curacao i wódka.

Shot Zielona Ropucha przepis

4.6 / 5 ( 31 głosów )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 50 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here